Ceny energii elektrycznej – ludzie są w szoku. To rozsyła swoim klientom Tauron

Licznik energii elektrycznej, pieniądze, ceny prądu. Obrazek ilustracyjny. Foto: Pixabay
Licznik energii elektrycznej, ceny prądu. Obrazek ilustracyjny. Foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Podwyżki cen energii elektrycznej stały się faktem. Wiele gospodarstw domowych i firm dostało już pierwsze rachunki. Podwyżki są gigantyczne, bo od kilkudziesięciu do nawet kilkuset procent. Państwowy Tauron rozesłał swoim klientom informacje z czego ona wynika.

Wysokie ceny energii elektrycznej uderzą w nas wszystkich już w najbliższym czasie. Firmy zapłacą więcej niż gospodarstwa domowe, ale to żadne pocieszenie, bo wszystkie produkty i usługi przez to podrożeją. A to oczywiście jeszcze bardziej nakręci inflację.

Przyczyny podwyżek cen energii elektrycznej są znane – to przede wszystkim eko-fanatyzm UE, zmierzający do wyeliminowania wszystkich pewnych i tanich źródeł energii jak te oparte na węglu, w zamian za tzw. źródła odnawialne, czyli słabe i niestabilne jak elektrownie wiatrowe czy fotowoltaiczne.

Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Tauron, zapewne jak pozostałe przedsiębiorstwa tego typy należące do Skarbu Państwa, wysłało do swoich klientów informację, z poglądowym wyliczeniem z czego te podwyżki wynikają.

I tak możemy zobaczyć, że eko-szaleństwo to aż 67 proc. ceny energii elektrycznej. 59 proc. to koszt uprawnień do emisji CO2, wynikający z Polityki Klimatycznej Unii Europejskiej, a 8 proc. koszty obowiązków OZE i efektywności energetycznej, wynikające z Polityki Klimatycznej Unii Europejskiej.

Pozostałe koszty to koszty wytworzenia, dystrybucji, obsługi itp. Na łamach tygodnika „Najwyższy CZAS!” wielokrotnie ostrzegaliśmy czym się skończy unijne eko-wariactwo, ale nawet rząd PiS w to nie wierzył. Teraz już wierzą i sami rozsyłają takie informacje jak poniżej.

Niestety teraz jest już za późno żeby to zmienić. Ale nadal można to brutalnie przerwać i wyjść z tej lewackiej organizacji rządzonej przez Niemców pod nazwą Unia Europejska. Co wybierze PiS: dobro Polaków czy dobro unijnych biurokratów?

Dodatkowo państwowa spółka rozsyła propagandową informację jakim to zbawieniem dla nas będzie rządowa tarcza antyinflacyjna. Jednak niektórzy ekonomiści przewidują, że efekt tej tarczy będzie odwrotny od zamierzonego – inflacja wybuchnie z większą siła, kiedy tarcze się skończą…

Poniżej informacja, którą rozsyła swoim klientom Tauron:

68 KOMENTARZE

 1. a wiecie że niemiaszki do 2021 płaciły około 16 gr za kWh? od 2021 płacą tyle ile my płaciliśmy przed 2022, około 70-80 gr i drą ryje jezusku jak drogo. hasztag polszna, wschodnie zarobki zachodnie ceny.

 2. Wychodzi właśnie nie interesowanie się polityką przez ludzi. Właśnie polityka zainteresowała się ludźmi mocniej niż wcześniej. A to dopiero początek. Takie są konsekwencje obojętności, krótkowzroczności i lekkomyślności. A może i przede wszystkim wprost głupoty. Za to się płaci. Za 30 lat bezrefleksyjnego, absurdalnego głosowania na okrągłostołowych zdrajców, przebierańców, oszustów, zbrodniarzy i złodziei.

   • JOW. Zainteresuj się i poczytaj nieco: jow.pl/abc-jow-2/

    Nie, „JOW to nie panaceum” — i nikt poważny nigdy nie twierdził, że to „panaceum” jakieś — ale to jest właśnie to, czego szukasz: m.in. efektywny sposób kontroli nad decyzjami posłów, czyli osób POSŁANYCH do Sejmu, aby reprezentować wyborców swego okręgu. A w każdym razie takimi właśnie powinni się jawić.

    • w systemie demokracji nie istnieje żadne „ceum” a co dopiero panaceum, to primo; a secundo – zakaz partii i demokracja bezpośrednia poprzez kandydatów, którzy osiągnęli w danym okręgu jawiększą ilość głosów nie zliczanych przez PKW, tylko przez JOW-y właśnie – to „na dzień dobry”. odstawić skorumpowane do cna świnie morawietzkie od koryta i nie dopuścić żadnej innej hałastry!

     • Warto zauważyć, że już sama ordynacja JOW-FPTP wymusiłaby powstanie partii zupełnie innego typu, niż cały czas działające u nas partie typu „leninowskiego”. I znacząco zmieniłaby relacje „kierownictwo partii — działacz”. Dzisiaj jest on po prostu „klientem” swojego „wodza partyjnego”.

   • Panie(i) Karuzelo ! Proces naprawy Państwa Polskiego jest trudny i długotrwały. Ale sprawą nadrzędną, którą trzeba zrobić na początku jest pozbycie się z Polski żydów…
    To brzmi srogo ale jeżeli tego nie zrobimy nie będzie Polski jaką Pan(i) ma na myśli…

     • Panie Jaro ! Jest Pan po prostu człowiekiem naiwnym nie znającym historii…ale tej prawdziwej historii !
      Niech Pan przeczyta Talmud. A potem próbuje analizować szeroko rozumianą historię świata w odniesieniu do tego co Pan przeczytał. Zapewniam Pana że wszystko Pan zrozumie…

   • Zdecydowanie recepta jest jedna: jaka partia chce rzeczywistego obniżenia podatków, taka chce działać dla dobra wyborców. Im mniejszy budżet (w naszych realiach, bo jakiś sensowny być musi: obronność, sądownictwo, ochrona przyrody), tym więcej w kieszeniach podatników. Drobny test: czy partia jest za zniesieniem subwencji partyjnych? (finansowaniem partii z budżetu państwa)

    • Tak — ale pamiętajmy także, że już kiedyś ktoś nam publicznie obiecywał: „osobiście wyrzucę z rządu każdego, kto choćby zaproponuje podwyższenie jakiegokolwiek podatku!”.

   • Karuzela, na pewno nie powinno się głosować na magdalenkę. I na pewno trzeba się interesować polityką. No i oczywiście nie słuchać telewizyjnej propagandy. To już wiele by zmieniło. A jeśli się nie zmieni, to nas nie będzie. Wymieranie, dół z wapnem, polin.

   • Na kogo jest…. problemem jest KTO głosuje ….

    • Problemem jest ordynacja wyborcza. Na kogo ludzie nie zagłosują — stanowisko poselskie i tak obejmie „ten właściwy”:
     „Na 460 zasiadających w Sejmie posłów 297, a więc 65%, nie uzyskało poparcia nawet 2% wyborców w ich okręgach wyborczych, a więc nie uzyskało nawet poparcia 1 na 50 wyborców! 85 z nich, a więc prawie 20% całej Izby nie przekroczyło poparcia 1%, a więc 1 na 100 wyborców!”
     Warto przeczytać: naszeblogi.pl/38765-arytmetyka-wyborcza-ktora-poraza-jow-y-i-jerzy-przystawa )

 3. Kolaboracja, pardon Konfederacja, razem z pisuarami ukradła Polakom złoża metali kolorowych. Po tym akcie zdrady uprzejmie zapytywałem Bosaków&Braunów, komu przehandlowali zasoby gorącej wody obficie występujące w Polsce. Cisza była odpowiedzią. Gdyby Polacy byli właścicielami wrzątku podziemnego w swoim kraju, można byłoby zabezpieczyć prawie darmowe ogrzewanie. A gdyby napędzać turbiny elektrowni parami acetonu, prawie darmową energię elektryczną.

  • możesz kvrvva wyłączyć autyzm i pisać przynajmniej tak żeby chociaż w wyszukiwarce dało się zorientować o czym pi rd lisz?

  • nie piepsz o pierdołach, kto zachęcał do wstąpienia do ojro-sovietishe-bolshevic-union stolzmany z pzpru, popis cały, psld, aws, a przeciw był Lepper, Korwin i LPR.

  • No i komu przehandlowali i jak biegnie ten termogeo-rurociąg?
   A co ten aceton miałby dawać? Nie lepiej C2H5OH? Miło by się wdychało…

  • Wg. Konfederacji wysokie ceny miedzi będą niezadługo spadać (małe zasoby, nowe technologie, zamienniki) i lepiej zarobić dla Polski na koncesjach od efektywnych wydobywców niż pompować pieniądze w KGHM i usadowionych tam politycznie rezydentów. Racjonalizm po ichniemu, tyle.

 4. Ta prymitywna propaganda ulotkowa ma wbić do łbów wyborcom pisu że to wina Tuska i łunii. W PR24 cały czas latają propagandowe spoty.

  • Arytmetyka wyborcza która poraża ( naszeblogi.pl/38765-arytmetyka-wyborcza-ktora-poraza-jow-y-i-jerzy-przystawa )
   „Na 460 zasiadających w Sejmie posłów 297, a więc 65%, nie uzyskało poparcia nawet 2% wyborców w ich okręgach wyborczych, a więc nie uzyskało nawet poparcia 1 na 50 wyborców! 85 z nich, a więc prawie 20% całej Izby nie przekroczyło poparcia 1%, a więc 1 na 100 wyborców!”
   Warto przeczytać (ze zrozumieniem) całość tego starego felietonu śp. prof. Przystawy.

  • Panie Mirku nie 30 lat tylko od 1945 roku ! Od tego roku usadowiła się w Polsce żydokomuna, przyniesiona na bagnetach żołnierzy sowieckich…

 5. Tauron należy do Vangarda który ma Pfizera. A teraz uwaga -myślimy, no jakie mogą być konsekwencje takiego połączenia? Co chce od nas pfizer i tak dostanie co nie zrobimy. Ślepy zaułek.

  • Cos mnie sie wydaje ze bedzie swiatowa rewolucja, ale nie taka jak sabie wymyslili ci od NWO, tylko przeciwna.

   Infrastruktura Taurona jest w Polsce, klienci rowniez, nic prostrzego, wystarczy pozbawic prawa wlasnosci podmioty zagraniczne obecnie posiadajacy infrastrukture krytyczna dla gospodarki.

   • Można udziały BlackRock, Vanguard Group i innych powiązanych funduszy pasywnych uznać za własność obywateli (bo np. są oszustami otrzymującymi sfałszowane pieniądze z FED), ale problem się nie kończy, bo zagraniczni kooperanci polskich firm, banki, ubezpieczalnie są też kontrolowane przez te fundusze i ostatecznym gwarantem dla funduszy i dolara jest niestety US Army.

  • Pora przyjdzie za jakieś 2-3 lata, jak ludzie zejdą na żebry. Bo do tej pory większość z nich jest święcie przekonana, że tę jaką-taką (do niedawna) stabilizację to mają jeśli nie wyłącznie, to w każdym razie głównie dzięki EU.

   Najpierw muszą dostać po d.pie — i to właśnie od uwielbianej EU.

   • Te rzeczy moga wydzrzyc sie szybko, przypomnij sobie podwyzki cen miesa w PRLu i ich skutek. Energia, czy raczej jej wysokie ceny dotknie ludzi rownie mocno.

    • Różnica jest taka, że za PRL-u ogólne nastawienie społeczeństwa jednak można było określić jako „komunosceptyczne”, ale obecnie dalej jednak ono jednak jest w większości „euroentuzjastyczne”.
     No nie dało się większości ludzi wytłumaczyć, ze EU ciągnie nas w zdecydowanie złym kierunku — więc oni najpierw MUSZĄ TO POCZUĆ. Na swojej własnej skórze.

 6. Powinno pisać, że podwyżka cen jest wynikiem fanaberii globalnego komunizmu, która cieszy się szerokim poparciem rządu PIS dążącego do wygaszenia taniego źródła energii węglowej.

 7. 59% ceny kradnie nam niemiecki okupant. Dlaczego rząd warszawski na to pozwala? Przecież nikt nas do tego nie przymuszał… W pale się nie mieści zdrada folksdojcza nadwiślańskiego.

 8. Akurat dzisiaj dostałem rozliczenie półroczne za energię. Płaciłem 256zł miesięcznie. Od stycznia chcą 194zł. na miesiąc. Nic nie rozumiem. Gdzie ta straszna podwyżka? Równie przerażająca jak nieistniejący wirus.

 9. bardzom ciekaw ile piniążków publicznych się poszło bujać na te ulotki. pissuary żadnej okazji do defraudacji nie przepuszczą.

 10. Niech Tauron rozsyła te lub inne opowieści. To bez znaczenia. Za to znaczenie ma odpowiedź na proste pytanie: Czy rząd RP wspólnie z sejmem i prezydentem są w stanie obronic interes Polski i Polaków? MOGĄ TO ZROBIĆ! Ale zamiast to zrobić, pisza listy i bawią się w kampanie informacyjne. Pakt klimatyczny? Zielony ład? Wycofać się z tego natychmiast. Jak trzeba będzie opuścić UE, to zrobić to, zamiast pozostawać lokajami Brukseli!

  • Nie bardzo, bo przygotowali się: przecież niedawno pozakładali nam wszystkim elektroniczne „inteligentne liczniki” (mądrzejsze, niż prezesi). Natychmiast wykryją „podejrzanie niskie zużycie” energii.
   Nawet i bez nich połapaliby się przecież zaraz po pierwszym miesiącu, lub dwóch co najwyżej.

 11. Dla większego dobra, przestań wychodzić z domu, jeść mięso, jeździć samochodem, ogrzewać tak mocno swój dom, oddaj nam twoje dzieci i majątek, załóż 2 maski, przyjmij czipa i truciznę w szprycy, pozwól się testować rakotwórczym testem i zamknąć najpierw w domu, a potem w obozie. Umrzyj posłusznie jak owieczka lub jak się zaadoptujesz i ci pozwolimy to żyj jak zombi.
  Twój NWO i Twoi panowie faraoni i słudzy Lucyfera,

 12. Tauron usprawiedliwił się i teraz juz moze kroić. Troche propagandy rządowej powysyłał. A rząd nic nie dał nic nie obniżył bo rząd ma to co nam skradnie. Wiec rzadzi się naszymi pieniedzmi ale wmawia jeszcze ze cos obniżył.

 13. O co wam chodzi ???? Tauron zastosował się do prerogatyw rządu i to opublikował !!!!! Chyba macie trudności ze zrozumieniem nawet piktogramów !!!!! Analfabeci !!!!!

 14. Szkoda, że nie widać tu informacji, która rzeczywiście pozwala zrzucić winę na ekologów.
  Jak by było napisane, że do 21 koszt uprawnień do Co2 był X a teraz jest Y to może te procenty byłyby prawdziwe a tak są tylko ładnie wyglądającym potwierdzeniem jakiejś tam narracji… Wysokie ceny to nie my…
  Żeby było jasne, uważam, że te uprawnienia to debilizm i rozbój w biały dzień, ciekawe kto tą kasę przytula?

 15. „Niestety teraz jest już za późno żeby to zmienić. Ale nadal można to brutalnie przerwać i wyjść z tej lewackiej organizacji rządzonej przez Niemców pod nazwą Unia Europejska. Co wybierze PiS: dobro Polaków czy dobro unijnych biurokratów?”

  Nic dodać nic ująć. To JEDYNE RACJONALNE ROZWIĄZANIE dla Polski.

Comments are closed.