W Urzędzie Miasta w Rybniku będą obsługiwali w języku ukraińskim i rosyjskim

Ukraińcy. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Ukraińcy. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Od 18 stycznia, w co drugi wtorek, w punkcie informacji turystycznej Halo!Rybnik, odbywać się będą cykliczne dyżury informacyjne dla osób posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim – podał w czwartek Urząd Miasta.

W trakcie spotkań, adresowanych głównie do mieszkających w Rybniku Ukraińców, zainteresowani będą mogli uzyskać m.in. informacje związane ze sprawami urzędowymi.

Władze miasta szacują, że w Rybniku mieszka lub pracuje ponad 10 tys. obywateli Ukrainy. Większość z nich nie posługuje się biegle językiem polskim, dlatego miasto stara się pomóc im w zaaklimatyzowaniu się i w załatwianiu podstawowych spraw urzędowych.

REKLAMA

Wtorkowe dyżury w Halo!Rybnik pełnić będzie Mykhailo Solovienko, który od ubiegłego roku pracuje w rybnickim magistracie, zajmując się m.in. tłumaczeniem na ukraiński strony www.rybnik.eu.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

„Mieszkający w Rybniku Ukraińcy będą mogli pytać o wszystko, co ich interesuje, a ja będę zbierał informacje, przekazywał w urzędzie i próbował im pomóc. Chcę dzielić się swoim doświadczeniem, które zdobyłem podczas pięciu lat życia w Polsce” – zapewnia Mykhailo Solovienko.

Wtorkowe spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie w godz. 15.00-18.00.

(PAP)

REKLAMA