Dobra wiadomość! Prawie wszyscy członkowie Rady Medycznej przy premierze złożyli rezygnacje

Ukłucie podczas szczepienia.
Szczepienie - zdj. ilustracyjne. (Fot. Unsplash)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. „W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – napisano w oświadczeniu przesłanym PAP.

W oświadczeniu części członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 działającej przy premierze, które w piątek przesłano PAP napisano m.in., że decyzja zapadła z uwagi na „brak wpływu rekomendacji na realne działania” i „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych” – napisało 13 członków rady.

Pod oświadczeniem podpisali się prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simom, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Rezygnacji nie złożyło czworo członków tego gremium m.in. główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban.

„Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów” – czytamy w oświadczeniu.

Jak donosił rano Dziennik Gazeta Prawna, na dzisiejszym posiedzeniu Rady Medycznej z premierem, które zaczęło się w południe – część członków złoży rezygnację. I tak też się stało.

Głównym zarzutem części członków jest to, że pomimo jasnych wytycznych przekazywanych premierowi i ministrowi zdrowia, że należy m.in. wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla części grup zawodowych czy obostrzenia, nie było to respektowane ani uwzględnianie w działaniach rządu.

Cześć rekomendacji Rady nie była w ogóle publikowana. Ostatnia rekomendacja z 10 stycznia tego roku po tym, jak małopolska kurator oświaty Barbara Nowak określiła szczepienia mianem eksperymentu medycznego. Rada rekomendowała natychmiastowe zwolnienie kurator, co jest oczywistym przekroczeniem ich kompetencji.

W skład Rady Medycznej wchodzą:

prof. dr hab. n. med. Andrzej Horban – Konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, główny doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19, przewodniczący Rady Medycznej
prof. dr hab. n. med. Magdalena Marczyńska – Warszawski Uniwersytet Medyczny, Klinika Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego
prof. dr hab. n. med. Jacek Wysocki – kierownik Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
prof. dr hab. n. med. Robert Flisiak – prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
​​​​​prof. dr hab. n. med. Krzysztof Simon – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
prof. dr hab. n. med. Tomasz Laskus – Warszawski Uniwersytet Medyczny, Zakład Immunopatologii Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych
prof. dr hab. n. med. Anna Piekarska – Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych i Hepatologii
prof. dr hab. n. med. Miłosz Parczewski – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Klinika Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych
​​​​​​prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasiewicz – Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych
prof. dr hab. n. biol. Krzysztof Pyrć – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Małopolskie Centrum Biotechnologii UJ
prof. dr hab. n. med. Radosław Owczuk – Gdański Uniwersytet Medyczny, kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii
dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej
dr hab. n. med. Iwona Paradowska-Stankiewicz – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii
dr n med. Artur Zaczyński – Centralny Szpital Kliniczny MSWiA
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Pawłowska – kierownik Katedry Chorób Zakaźnych i Hepatologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wice Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
dr n. med. Konstanty Szułdrzyński – Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
prof. dr hab. n. med. Piotr Czauderna – Gdański Uniwersytet Medyczny, Katedra i Klinika Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży

Nikt nie będzie płakał po Radzie Medycznej.

Źródła: PAP/DGP

128 KOMENTARZE

 1. Najlepsza wiadomość dnia. Oprócz protokołów z posiedzeń rady medycznej ujawnić obowiązkowo powiązania grantowe pseudomedyków z logbby farmaceutycznymi.

  • znajdą się następne gnoje. Zobaczymy ale smród się roznosi… i tak będą odpowiadać jak przyjdzie czas zapłaty.

 2. Muszą podać się do dymisji bo źle doradzali.
  Olbrzymia ilość zgonów z powodu Covid-Omikron się nie wydarzy. Na jaw wyjdą przekręty i sztuczne zawyżanie przypadków zakażeń. Jednym słowem Norymberga 2.0.

 3. Okręt tonie szczury uciekają ….

 4. Nareszcie fanatyk Sajmon out. Szkoda, że zamordysta Horban postanowił nadal wygrzewać się w świetle medialnych jupiterów. Wypierdalać, jak to mówi nasza największa nadzieja na Nobla w dziedzinie inteligencji.

 5. Zakazać reklamowania w telewizji i radio tabletek. Robią ludziom wodę z mózgu. Lekarz jest od przepisywania tabletek a nie na masową skalę sprzedają nieprzebadane specyfiki

 6. Globalna piramida covidowych kłamst i mordowania ludzi szpryco śmiercionką wali się ? Czyżby padł na nich blady strach na myśł o tym że podzielą losy nazistowskich zbrodniarzy ?

 7. Zdaje się ,że akurat trzynastu członków tej rady doradczej premiera brało wynagrodzenia od koncernów farmaceutycznych. Mam nadzieję, że nie zostanie odrzucony wniosek Konfederacji o zbadanie powiązań (finansowych) członków rady medycznej z big-farmą pod pretekstem, że już nie doradzają premierowi.

 8. Nikt nie musi nic wyjaśniać, cały spisek jest już znany powszechnie. Bandziory podszywający się pod urzędników czekają na wyroki bądź ich wykonanie.

 9. na nieszczęście dla Polski i Polaków niejaki Horban został. Teraz dobierze sobie kumpli z firm i powstanie taka rada że rozwali swoimi pomysłami PiS i rząd, przejmując władzę aby wyszczepić wszystkich pod lufami i odnawiać co kwartał bo kasa kręci kasę.

 10. Powiązani z Big Pharmą, krzywda im się nie stanie, Tuskowcy już czekają na taką „radę cieni” , podobno już wcześniej spotykali się z PO, a lewactwo tym chętniej i przytuli. Odpowiedzialność i tak na nich ciąży, bo to ich rady służyły za podstawę lockdownów, zakazów leczenia, zamykania szkół.

 11. już mamy wstępną listę dla prokuratora. Bardzo się cieszę że Flisiak i Simon będą out, bo tej ordynarnej ściemy nie dało się już słuchać. Może coś w końcu drgnie w leczeniu i przyjęciu skuteczniejszych metod na covid. Może w końcu będzie finisz tej pandemii. Resztę wniosków pozostawiam czytającym.

 12. Ciekawe, jak Horban po wczorajszych oświadczeniach CDC i EMA na temat ryzyka degradacji systemu immunologicznego przez szczepionki? Pewnie cymbał nadal uważa że to nie jest eksperyment i że szczepionki są skuteczne i bezpieczne.

 13. Kilka nowych nazwisk do listy.
  A w UK rozpoczeto dzisiaj 14.01.22 sledztwo z ramienia CID w sprawie poszkodowanych po szczepiankach.

 14. Pytanie dlaczego!!! Szykuje nasz wspanialy PIS I reszta polskiego gówna cos nowego(restrykcje,przymus szczepienia ch.j go wie it’d )nie wyczymali tego I nie podpisza siè wszystko w temacie czas zwerifikuje.

  • Może taka może nie.PiS jest słaby i tchurzliwy.A jego siła opiera sie na twardogłowych betonach i zastraszonych ludziach.Poza tym ślepo wierzą w lojalność wojska i policji.Jak dla mnie- słabo.

 15. Ten stan rzeczy długo nie potrwa ! masoni w mgnieniu oka znajdą sobie za judaszowe srebrniki kolejna watahę przymułów , , którzy będą śpiewać tak jak im iluminacka synagoga szatana śpiewać nakaże !

  • Nie jestem antyszczepionkowcem. Nie przyłączyłem się do tego ruchu. Jestem synem lekarza, mam małe dzieci, które szczepię. Nie wyobrażam sobie walki o to, żeby każdy mógł z tym robić to co chce. W tym przypadku mogę sobie nie być wolnościowcem. (...) Uważam, że po prostu trzeba być odpowiedzialnym, a odpowiedzialność widzę w ten sposób, że słucham ludzi, którzy są ode mnie mądrzejsi w konkretnej dziedzinie. Z jakiegoś powodu wszyscy lekarze swoje dzieci szczepią, a ludzie, którzy nie są lekarzami i nie mają o tym pojęcia - starają się ich nie szczepić - mówił Dziambor dopytywany przez uczestników spotkania czy jest za obowiązkiem szczepień.

   Zrezygnowało 13 profesorów. Trybuna Antyszczepionkowego Ludu się cieszy. By TAL była zadowolona, proponuję ich zastąpić prof. Braunem, prof. Bosakiem, prof. Dziamborem, prof. Mikke. To są prawdziwi lekarze, prawdziwi naukowcy i prawdziwe profesory. I do tego jacy wiarygodni! (patrz tytuł wpisu…😁)
   Wszak już Lenin twierdził, że państwem może rządzić nawet kucharka, więc doradzać też może 😋

Comments are closed.