Dwóch białoruskich szpiegów działało w Polsce. Zdemaskowali ich byli milicjanci

Aleksander Łukaszenka. Foto: PAP
Aleksander Łukaszenko. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
ByPol – organizacja białoruskich mundurowych, którzy przeszli na stronę opozycji – zdemaskował dwóch szpiegów reżimu Łukaszenki, którzy mają działać na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

ByPol opublikował swoje śledztwo o działaniach białoruskiego Głównego Zarządu Wywiadowczego (GRU) w Polsce.

Działacze twierdzą, że udało im się zidentyfikować dwie osoby, które najprawdopodobniej są białoruskimi szpiegami działającymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Dwaj szpiedzy to Alaksej Dudykin i Dzmitryj Dunaj. Dudyka to pułkownik 9. (“dywersyjnego”) Wydziału GRU Białorusi. Dunaj miałby być jego partnerem w działniu.

Dudykin przyleciał do Polski 18 grudnia 2020 roku na podstawie dyplomatycznego paszportu. Jego partner Dunaj 18 grudnia 2020 roku zakończył 10-dniową kwarantannę po przyjeździe do Polski autobusem na podstawie zwykłego paszportu.

Według działaczy ByPol działania tych dwóch związane są z białoruskimi aktywistami na terytorium Polski.

Źródło: belsat.eu

11 KOMENTARZE

 1. Ha, ha! Co to za kolejna komedia? Bardziej interesujące będzie odkrycie tych Gieniusi z ByPol o innych faktycznych agentach w Polsce, którzy działają na szkodę interesu Narodu Polaków. A tego będzie o wiele więcej niż rozgrywki wewnętrzne niby białoruskiej „opozycji”. No i dlaczego ta „opozycja” przebywa w naszym kraju? Na jakich warunkach i jakim prawem? Też dostali willę i utrzymanie na koszt Polaków, jak „opozycjonistka” Cichanouska?

   • Myj się częściej obcy, to i nic ci nie będzie śmierdziało! Z której nory anty polskiej agentury nadajesz? Aaa! Pewnie zza Buga, tych potomków „dobrodziei” Polaków na Wołyniu? Brakło ci miejsca wśród swoich, że ciągle jątrzycie obcy w Narodzie Polaków i Słowian? Cóż za metody „pozyskiwania” info? Po przodkach zostało?

 2. No brawo,to teraz jak tych szpiegów zamkną nasze służby, to ci „dzielni opozycjoniści” jak ich władze białoruskie złapią dostaną karę śmierci. Albo nawet bez tego. Na Białorusi za np. dywersję jest kara śmierci,Białoruś to nie Polska gdzie zdrada jest bezkarna…

 3. Tytul:
  „Dwóch białoruskich szpiegów działało w Polsce. Zdemaskowali ich byli milicjanci.”

  A ponizej:
  “… dwie osoby, które najprawdopodobniej są białoruskimi szpiegami”

  Ja ich obu najprzwdopodobniejm znam i niniejszym demaskuje: to TS I SG.

 4. No to Łukaszenka pokaże 200 polskich agentów którzy jeszcze nie zdążyli uciec.Po krótkiej dyskusji z OMONem przyznają się nawet do propagowania seksu z nierogacizną.Wkrótce ,nasze’ służby będą miały spory kłopot z werbunkiem następców.Zwłaszcza gdy im zaczną sprawdzać napletki.

 5. dane ze spisu powszechnego pojechały do Izraela to ja znam 480 zdrajców siedzą na ulicy wiejskiej w Warszawie, taki duży okrągły budynek, nie można przegapić
  żebyście nie mówili że widzę przestępstwo i nie donoszę…

  • Właśnie! Jakim prawem dane Polaków są na terenie obcego państwa położonego w Palestynie!? Kto zarządził spisywać tak dokładnie Polaków i w jakim celu, kiedy w wielu krajach Europy nigdzie nie ma takiego przymusu i takich spisów? Jakim prawem genotyp Polaków jest w Chinach i w jakim celu? Czyje to „sprawki” jeśli nie wroga Polaków!?

Comments are closed.