Fauci chce walczyć z „pandemią” na poziomie globalnym

Dr Anthony Fauci. Foto: PAP/EPA
Dr Anthony Fauci. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Doradca prezydenta USA Joe Bidena ds. medycznych Anthony Fauci uważa, że nie jest potrzebna nowa szczepionka przeciwko wariantowi Omikron koronawirusa. Według niego te, które są, są dobre na wszystko, tylko trzeba zwiększyć ilość dawek. Mówił o tym w czwartek w mowie online skierowanej do władz rzymskiego uniwersytetu La Sapienza, który przyznał mu tytuł doktora honoris causa.

Fauci wyraził opinię, że dawki przypominające obecnie dostępnych szczepionek stanowią dobrą ochronę przed Omikronem. Według niego zmniejszają one o 80 procent ryzyko hospitalizacji z powodu Covid-19.

– Potrzebujemy pilnie uniwersalnych szczepionek przeciwko koronawirusowi – podkreślił. Jego zdaniem w przyszłości na pewno pojawią się nowe warianty koronawirusa.

– Jest wysoce nieprawdopodobne, jeśli nie wręcz niemożliwe, by udało się nam wykorzenić Covid-19 – powiedział.

– Musimy starać się utrzymywać go pod kontrolą na tak niskim poziomie, aby nie blokował społeczeństwa, jak teraz grypa i inne choroby układu oddechowego – stwierdził doradca kolejnych amerykańskich prezydentów, którego rodzina pochodzi z Włoch.

– Prawdopodobnie idziemy w tym kierunku, ale dzisiaj w Stanach Zjednoczonych z milionem (nowych) przypadków (zakażeń) dziennie i 145 tysiącami osób w szpitalach, jeszcze do tego nie doszliśmy – zaznaczył.

W czasie zdalnej lectio magistralis doktor Fauci ocenił, że jeśli chodzi o szczepienia, to Włochy poradziły sobie lepiej niż USA. – Chcę pogratulować Włochom – dodał.

Mówił też o potrzebie zjednoczenia sił na poziomie globalnym w walce z pandemią, ale nie wyjaśnił dokładnie, o co mu chodzi.

– W końcu wrócimy do normalnego życia, oby szybciej niż później – powiedział Anthony Fauci.

Źródło: PAP

36 KOMENTARZE

 1. „Według niego zmniejszają one o 80 procent ryzyko hospitalizacji z powodu Covid-19”. W Polsce ryzyko wszelkich hospitalizacji zmniejszyła polityka walki z Covid-19, efekty można zobaczyć w ostatnim raporcie.

  • Te 80% mniej hospitalizacji wg. Fauciego to tyle samo co 80% mniej hospitalizacji przy zakażeniu wariantem Omikron wg. badaczy z RPA.
   Cóż za zbieg okoliczności…

  • Hehe… Borla własnie w tv powiedział, że dwie dawki nie daja żadnej ochrony przed niczym, a trzecia od biedy zmniejsza ryzyko hospitalizacji przez, krótki okres czasu. I tym jednym stwierdzeniem wyrzucił swoich pomagierów za burtę.

 2. Paranoja postępuje. Magiczna choroba, o śmiertelności 0,2%, która wymaga 10 przypomnień zastrzykowych. Ten szczur niedługo będzie aresztowany, ale póki może to jeszcze podskakuje. Łabędzi śpiew.

 3. Akurat tutaj ten typ ma rację. Po co nowa szpryca na coś, co nie istnieje, skoro można „dobrowolnie” wmuszać w ludzi starą.

 4. Fauci teraz może co najwyżej walczyć o życie, Traci oparcie demokratów bo ciagnie na dno Bidena. Statystyki których używa do straszenia Amerykanów, są używane przez republikanów, żeby wypominać Bidenowy fiasko jego polityki anytcovid. Wallensky juz zmiena narrację, że w sumie te 800 tys zgonów to zawyżone 4 razy bo to ludzie z covid a nie przez covid itd. Jak sie jednak nie obróca to dupa dalej z tyłu. Zakiwali sie całkiem.

 5. n a Bibula.com jest dowód-analiza matematyczna, że zgony cowidiwe to tylko 10% z oficjalnie podsawanych (z lewej strony: „Assumed Covid mortality…”

 6. „Waldemar Zwierzyński zmarł nagle w wieku 43 lat. „Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia w imieniu własnym, kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych składa Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk. Cześć Jego Pamięci!” – czytamy na stronie policji w mediach społecznościowych.”

 7. Nasz Niedzielski po rozmowie telefonicznej z Gaucim, ruszył tak do ataku,że nawet rząd nie wie co planuje Niedzielski.Obudźmy się Gauci to drugi Mengele.Naukowcy wypowiadają się , że nie powinno się podawać 3 szprycy, bo to osłabia cały układ umunologiczny. Stan zdrowia będzie taki jaki tych z HIV.Chwali Włochów, bo Włochy i Austria jako pierwsi przystąpili do jego Fundacji płaca na jego program ogromne składki.

 8. Niech pfizer wymyśli szczepionkę na porost mózgu i go zaszczepi, a potem przy okazji wprowadzimy taki przymus dla wszystkich rządzących.

Comments are closed.