Francja zakaże kazirodztwa. Seks z bliską rodziną będzie tam nielegalny

Pałac Elizejski we Francji, siedziba francuskiego prezydenta Źródło: PAP
Pałac Elizejski we Francji, siedziba francuskiego prezydenta Źródło: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Francja po ponad 200 latach zakaże seksu z bliską rodziną. Kazirodztwo jest tam legalne od 200 lat. Obecnie po uzyskaniu pełnoletności, bliscy członkowie rodzino mogą utrzymywać ze sobą intymne relacje.

Adrien Taquet, sekretarz ds. ochrony nieletnich oświadczył, że „tu nie chodzi o wiek, czy też o zgodę dwóch dorosłych osób”. – Walczymy z kazirodztwem. Sygnał musi być jasny – dodał.

To, co bowiem wydaje się barbarzyństwem w reszcie Europy, było czymś normalnym we Francji. Choć sama sytuacja, w której rodzice mogą uprawiać seks ze swoimi dziećmi już jest patologiczna, to prowadziła do jeszcze głębszych patologii i nadużyć.

Przykładem może tu być sprawa nadużyć seksualnych jednego z czołowych lewicowych komentatorów politycznych, Oliviera Duhamela, wobec swojego przybranego syna. Dopiero po tej aferze przyjęto we Francji przepisy, zakazujące utrzymywania relacji kazirodczych z nieletnimi.

To właśnie ten skandal pchnął administrację Macrona do zmiany prawa obowiązującego w Republice od 1791 roku i całkowitego zakazu kazirodztwa.

Kazirodztwo zalegalizowano we Francji po Rewolucji Francuskiej. Rewolucjoniści znieśli jego karalność w ramach walki z „chrześcijańskimi normami etycznymi”.

Źródło: rp.pl

13 KOMENTARZE

  1. Nie wierzę. Laicka Francja przywraca „chrześcijańskie normy etyczne”? Takie cofnięcie się republiki laickiej w rozwoju i zaprzeczanie szczytnym ideałom Rewolucji Francuskiej i Oświecenia to obciach. Skąd teraz Jan Hartman będzie brał inspirację?

    • Ten pan, podobno profesor wykształcony na ziemi Polaków i za pieniądze Polaków, raczej bierze inspirację od swoich przodków i od swojego plemienia. To chyba ta osoba, o której rozpisywały się gazety w temacie kazirodztwa i chyba jakaś sprawa była? To chyba ta sama osoba, która w NASZYM! kraju Polaków obrażała i pomstowała na Polaków? On jeszcze u nas jest? Nie woli pracować ten kolejny obcy dla nas, w kraju swoich przodków?

    • Rzeczywiście, było nawet jeszcze lepiej, to dlatego tzw. polanski do francji uciekł, nie było tam wieku przyzwolenia, z małoletnimi można było swawolić nieustannie.
      Sądy same oceniały (w razie wpadki) czy doszło nadużyć w stosunku do np. dziesięciolatki, „czynownik” nie był bez szans.

  2. Przypominam, ze we Francji kilka lat temu zalegalizowano pedofilie. W Holandii mozna uprawiac sez z 12 latkami a we Francji zniesiona granice wieku. Jakis gej spokojnie moze gwalcic niemowle.

Comments are closed.