Inflacja wciąż rośnie. GUS podał dane za grudzień 2021 r. A może być jeszcze gorzej…

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2021 r. wzrosły rdr o 8,6 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,9 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny.

Wcześniej w szacunku flash GUS podał, że w grudniu ceny rdr wzrosły o 8,6 proc., a mdm wzrosły o 0,9 proc.

Ekonomiści nie podziewają się na razie osłabienia tego zjawiska. Nasze pieniądze mogą tracić na wartości w 2022 roku nawet ponad 10 proc. rocznie.

Poniżej poszczególne składniki wskaźnika inflacji za grudzień i listopad 2021 r.:

11 KOMENTARZE

  1. Jeśli urzędy to firmy zarejestrowane w USA a ja nie mam z nimi żadnej umowy o świadczenie usług to czy mają prawo pobierać ode mnie jakiekolwiek pieniądze? Czy to ministerstwo choroby czy prawdy czy nawet miłości?

  2. Cyrowa waluto witaj jużwidać Cie na horyzoncie. :P Zegnaj PLN za chwile bedzie można tobą w piecu juz tylko jako rpzałke używać. :D

    A NBP Spi … wsadzil glowe w piach i stopy procentowe dalej niskie :P Brawo Glapiński !

  3. Nieźle to wymyślili. Obniżki VAT i akcyzy tylko do końca marca, GUS ogłasza mniejszą inflację, mniejsza waloryzacja emerytur. A od kwietnia wraca 23% na prąd a od czerwca nowa cena.

  4. ŻYWNOŚĆ I NAPOJE – inflacja 8,6% rdr – jaja sobie robią. Każdy, kto robi zakupy wie, że inflacja w tym segmencie wynosi ok. 30% – do sprawdzenia w pierwszym sklepie spożywczym.
    Jeżeli reszta jest policzona równie fałszywie (a jest), to pytam się – czy Wenezuela w czerwcu? czy dopiero w grudniu?

  5. Żywność 8,6%? Chyba miesiąc do miesiąca… A polskojęzyczny zarząd chce walczyć z inflacją kolejnymi programami socjalnymi i obniżką VAT-u. Oczywiście jestem za niskimi podatkami, ale ich obniżka musi iść w parze ze zmniejszeniem wydatków.

  6. dodruk pustego pieniądza polega na tym ze mam na spłaty zobowiązań zus nauczyciele policja itp. a to sfinansują bogatsi bo np. z miliona wartości z robi sie z 075 biedny tego nie zauważa nir raz kupi mniej nieraz kupi wiecej

Comments are closed.