Policja aresztowała cztery osoby podejrzane o kanibalizm i handel organami

Obrazek ilust. Źródło: Pixabay
Obrazek ilust. Źródło: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Policja w północno-zachodnim stanie Zamfara w Nigerii aresztowała cztery osoby podejrzane o kanibalizm i handel ludzkimi organami – podaje w piątek serwis informacyjny BBC.

Podejrzani zostali zatrzymani po znalezieniu przez policję ciała, któremu brakowało niektórych części. Ciało znajdowało się w nieukończonym budynku. Do odkrycia doszło w trakcie poszukiwań zaginionego 9-letniego chłopca.

– Podejrzani, dwóch mężczyzn i dwóch nastolatków, zostali aresztowani w zeszłym tygodniu – przekazał Ayuba Elkanah, stanowy komendant policji. Poszukiwani są inni członkowie gangu. Lider gangu miał zapłacić innym podejrzanym 500 tys. nair (1207 dolarów) za dostarczenie części ciała.

Zamfara to jeden z najbardziej dotkniętych przez falę morderstw i porwań dla okupu stanów w Nigerii, jednak kanibalizm i handel organami to bardzo rzadkie zjawiska w tym regionie. W zeszłym tygodniu w atakach na wioski w tym kraju zginęło ok. 200 osób.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. Jakie to nowoczesne i ekologiczne. A co można rzec o wstrzykiwaniu preparatów z ludzi? Kanibalizm na wysokim poziomie?

  2. Czy przypadkiem „dobrodzieje” w UE nie nakazują multi-srulti z przybyszami z tego lądu i inną integrację? Jasne, że wszystko na koszt Europejczyków! Czy przypadkiem nie z tego kraju był też ludożerca, który zżarł jakąś Włoszkę we Włoszech?… No i dlaczego i kto, tak „eksportuje” ludy Afryki do Europy? Europa jest większym lądem a Afrykańczykom za ciasno na ich lądzie? Komu potrzebne i kto chce przywłaszczyć sobie tereny w Afryce i na BW? Wiele pytań jak zwykle…

  3. Tam to jest normalny rytuał.
    Organy niesmaczne oddaje się na handel.
    U nas robi się pasztety i kiełbasy z niejadalnych części zwierząt.
    Co kraj to obyczaj.

  4. A kto zgadnie, z ktorego kraju pochodza pionierzy zajmujacy sie handlem ludzkimi organami? Moge podpowiedzic, ale zaraz „weszyciele” niewygodnych tematow dobraliby mi sie do sraki.

Comments are closed.