Trochę śniegu, trochę wiatru i lekki mrozik [PROGNOZA NA WEEKEND]

Mróz - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Darek Delmanowicz
Mróz - zdjęcie ilustracyjne. / fot. PAP/Darek Delmanowicz
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Podczas weekendu Polska będzie w zasięgu wyżu znad południowo-zachodniej Europy, w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego.

W sobotę w całej Polsce zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie i lokalnie na północnym wschodzie wystąpią opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Podhalu i 1 stopnia na wschodzie, około 2 stopni w centrum, do 4 stopni na Dolnym Śląsku i 5 stopni nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach osiągnie porywy do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami. Na południowym wschodzie i północnym zachodzie możliwe są słabe opady śniegu. Miejscami, głównie na południu, pojawią się marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna wyniesie od -6 stopni na południu, około -3 stopni w centrum, do 1 stopnia nad morzem. W rejonach podgórskich temperatura osiągnie około -10 stopni Celsjusza. Wiać będzie słaby wiatr, przeważnie z kierunków zachodnich.

W niedzielę w dzień na południu i w centrum kraju na ogół pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże. Na północy wystąpią opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopnia w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie, około 2 stopni w centrum, do 5 stopni nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem i w górach porywy wiatru osiągną do 65 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie początkowo małe, później wzrastające do umiarkowanego i okresami dużego. Temperatura maksymalna wyniesie 2 stopnie Celsjusza. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie -3 stopnie. Wiatr słaby, zachodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 2 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

(PAP)