Zaczęło się! Rosja wysłała grupę agentów na wschód Ukrainy

Rosyjski desant.
Rosyjski desant. (Zdj. screen/YT)
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Rosja wysłała na wschodnią Ukrainę grupę agentów w celu zorganizowania prowokacji mającej posłużyć za pretekst do inwazji – podała w piątek telewizja CNN i inne media, powołując się na przedstawiciela administracji prezydenta USA Joe Bidena.

Według cytowanego urzędnika, amerykańskie służby mają dowody na to, że wysłani agenci byli szkoleni w walce miejskiej i działaniach sabotażowych z wykorzystaniem materiałów wybuchowych.

„Rosyjskie siły planują rozpoczęcie tych działań kilka tygodni przed wojskową inwazją, która może rozpocząć się między połową stycznia i połową lutego” – powiedział anonimowy oficjel.

W czwartek przekazanie informacji mediom na temat szykowanej przez Rosji prowokacji zapowiadał doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. O planach podobnych akcji komunikował też ukraiński resort obrony.

Według administracji Bidena, Rosjanie używają też mediów państwowych i agentów wpływu w mediach społecznościowych, by przygotować rosyjskie społeczeństwo na interwencję, wzmacniając narrację na temat „pogorszenia stanu praw człowieka na Ukrainie” i radykalizmu ukraińskich przywódców i przygotowując grunt pod oskarżenie Zachodu o sprowokowanie wojny.

„W grudniu treści w języku rosyjskim w mediach społecznościowych z taką narracją wzrosły do średniej 3,5 tys. wpisów dziennie” – stwierdził rozmówca CNN, zwracając uwagę, że stanowi to wzrost o 200 proc. w stosunku do listopada.

(PAP)

49 KOMENTARZE

 1. Taa…Jak podała telewizja CNN i inne media, powołując się na przedstawiciela administracji prezydenta USA Joe Bidena – to musi być prawda – trzecia góralska prawda, czyli quano prawda! No i skąd te amerykańskie służby mają dowody na to? Z satelity czy od agentury panoszącej się na ziemiach Słowian? Kto wierzy tym zadymiarzom i mistrzom intryg i prowokacji zza wielkiej kałuży i góralom z jednego wzgórza? Przypadek, że gdzie się nie pojawią to zniszczenia i zadymy u tubylców?

 2. Żenada powoływać się na CNN. To jak „anonimowy informator Gazety Wyborczej”. NCz dołączył do antyrosyjskiej szczujni? :-)))

  • Nie no, Usraelczycy to nikogo nie okradli i nikogo nie zamordowali. Tylko na czyjej ziemi oni ten swój kraj zbudowali i co się stało z jej mieszkańcami?

 3. taa jasne a Husajn ma bombę atomową co pływa na czarnym statku gdzieś na oceanach i paliwo lotnicze przyczyniło się przecież do upadku 3 wież trafionych przez 2 samoloty pilotowanych przez 15 arabów szkolonych na Microsoftowych symulatorach lotu, a ruskie to już atakują od 2016 na upadlinę, Polskę i ojropę!

 4. uSSraelska propaganda, którą nadwiślańscy tubylcy czczą na kolanach i łakną jak dżdżu:
  1. wg uSSraela, najgorszy jest faszyzm, dlatego uSSrael popiera Niemców;
  2. wg uSSraela, bardzo zły jest komunizm, dlatego uSSrael popiera Rosję;
  3. polaki to uSSrealskie sojuszniki, dlatego uSSrael ich szczuje na Niemców i na Ruskich;
  A kto za to płacił, płaci i będzie płacił?

 5. A ja mam nadzieję, że Rosja zajmie przynajmniej wschodnią krainę-U ponieważ taki kraj w ogóle nie powinien istnieć. Kraina-U zajmuje na mocy Jałty, ziemie polskie i rosyjskie.

 6. Do ludzi o nieznanych poglądach. Przestańcie dzielić wszystkich na pro-Rosjan i pro-Amerykan. Zarówno Rosja i Amerykanie mają „swoje za uszami”. Jednak na miłość bliźniego od Rosjan bym nie liczył. Amerykan traktować należy jako neutralne państwo, a nie najważniejszych sojuszników. Amerykanie nie stanowią sami sobą dla nas zagrożenia. Rosja jak będzie chciała znajdzie sobie powód do nienawidzenia Polaków i jeżeli przejmie Ukrainę, Polska stanie się kolejnym celem do zdobycia.

  • W grę nie wchodzą bomby atomowe, Rosjanie chcą przede wszystkim zdobywać – nie tworzyć pustynie. Ukraina jest nam potrzebna, nie jako przyjaciel do współpracy, ale mur (dość słaby, ale jednak) przed Rosją. Nie jest to ani inicjatywa żydowska, amerykańska czy rosyjska. Popierali ją narodowcy wraz milionami Polaków, którzy ich wybrali do sejmu. Wciągając Ukraińców siłą do Polski i Rosji, możemy liczyć co najwyżej na drugi Wołyń. A tworząc długą granicę z Rosją stworzymy u siebie Donbas.

   • @PPPPP

    „chcą przede wszystkim zdobywać – nie tworzyć pustynie”

    Urządzenie wojskowej klasy które
    może zniszczyć (uszkodzić) wszelkie urządzenia elektroniczne w zasięgu całego osiedla mieszkaniowego.

    Wpisz w Google Zdjęcia lub Google Wideo:

    EXPLOSIVELY PUMPED FLUX COMPRESSION GENERATOR

    • Wybuchowo pompowane generatory kompresji strumienia są wykorzystywane do wytwarzania ultrawysokich pól magnetycznych w badaniach fizyki i materiałoznawstwa oraz niezwykle intensywnych impulsów prądu elektrycznego w zastosowaniach związanych z energią impulsową.

     • Pierwsze prace nad tymi generatorami przeprowadziło centrum badań jądrowych VNIIEF w Sarowie w Związku Radzieckim na początku lat pięćdziesiątych, a następnie Narodowe Laboratorium Los Alamos w Stanach Zjednoczonych.

      Przekrój generatora kompresji strumienia.

      „Explosively Pumped Flux Compression Generator” – (en.wikipedia.org)

  • Szczególnie, że Putin już kontroluje Białoruś. Zamiast przejmować się wojskiem USA (zwykłe rozmowy między prezydentami USA i państw Europy nie dają żadnej gwarancji), lepiej byłoby rozważyć umocnienie państw B-9 i rozpocząć rozmowy z Turkami (którzy też nie przepadają za Rosją).

   • A kto tak bardzo się przyczynił do tego, że Putin kontroluje Białoruś?
    Nie przypadkiem nasze elyty polityczne? Kto cały czas od wielu lat szczuje przeciwko Łukaszence i Białorusi? Kto finansuje V kolumnę na Białorusi i dąży do obalenia rządu na Białorusi?
    A wystarczyło utrzymywać przynajmniej poprawne stosunki z Białorusią.

  • W wypadku wojny, trzeba by Rosję odciąć od zaopatrzenia. Liczbą żołnierzy nic z tego nie będzie. Zawsze można także zbuntować azjatycką część Rosjan, która jest wykorzystywana do utrzymywania i rozwijania zachcianek Moskwy.

 7. USA stoczyło najwięcej wojen w ostatnich 30 latach i teraz wskazuje palcem na kogoś innego? Typu „łapaj złodzieja”. To ja wciąż wolę słowiańską Rosję.

 8. Przystąpienie Szwecji i Finlandii do NATO może nastąpić bardzo szybko, jeśli te kraje zdecydują się złożyć wniosek, powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na konferencji prasowej w Brukseli w czwartek (13-01-2022)
  NATO Bardzo Szybko Zaakceptuje Szwecję i Finlandię, Jeśli Zdecydują Się Przystąpić Do Sojuszu.

  „NATO to accept Sweden, Finland very quickly if they decide to join alliance — Stoltenberg” – (13-01-2022 tass.com)

 9. ROSJA WYSYŁA FLOTĘ NA MORZE BAŁTYCKIE – SZWECJA STAWIA WOJSKO W WYSOKIM STANIE GOTOWOŚCI

  15-01-2022 – WIDEO + LINKI do źródeł w „Opisie” pod filmem (j.angielski)

  „WW3 UPDATE!! RUSSIA SENDS AMPHIBIOUS FLEET INTO THE BALTIC SEA, SWEDEN PUTS MILITARY ON HIGH ALERT”

  • PILNE: Ławrow – „Cierpliwość Rosji wobec Zachodu dobiegła końca…” MSZ: „Świat stoi w obliczu NIEODWRACALNYCH KONSEKWENCJI”

   URGENT: Lavrov – „Russia’s Patience with the West has come to an end . . .” MFA: „World Faces IRREVERSIBLE Consequences”

   (14-01-2022 halturnerradioshow.com)

   • 14 stycznia 2022 r., rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział:

    „Skończyła się cierpliwość Rosji wobec działań Zachodu…
    Rosja wie, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i nie będzie w nieskończoność czekać na pewne zmiany i obietnice z Zachodu.

   • Rosyjski minister spraw zagranicznych został następnie zapytany konkretnie, czy oznacza to wojnę z Ukrainą. Jego odpowiedź była zaskakująca:

    „Nie – To oznacza tworzenie kontr-zagrożeń dla Zachodu i pojawienie się rosyjskich baz lub rakiet w pobliżu granic USA, bolesne kontr-sankcje dla Zachodu i tym podobne. Rosja nie potrzebuje wojny na Ukrainie. Jest zbyt wiele więzów pokrewieństwa między Ukraińcami a Rosjanami”.

   • Następnie powiedział wprost:

    „Udział zachodnich instruktorów w konflikcie w Donbasie przekroczy wszelkie czerwone linie i oznacza bezpośrednie starcie między „narodem rosyjskim” a wojskiem NATO”

  • Rosyjskie atomowe okręty podwodne będą mogły stale patrolować wody w pobliżu wybrzeży USA w przypadku, gdy Rosja zdecyduje się na budowę bazy morskiej na Kubie lub Wenezueli – powiedzieli wcześniej przedstawiciele rosyjskiego MSZ.

   Rosyjska Łódź Podwodna Ze 160 Bombami Nuklearnymi Na Pokładzie u Wybrzeży USA

   „Russian Submarine With 160 Nukes On Board Surfaces Off US Coast”

   (14-01-2022 english.pravda.ru)

   • Rosyjska atomowa łódź podwodna projektu Borey, nosząca na pokładzie rakiety balistyczne „Bulava”, niespodziewanie pojawiła się u wybrzeży Stanów Zjednoczonych, wywołując poważne zaniepokojenie w Waszyngtonie. Według publikacji NetEase rosyjska atomowa łódź podwodna projektu Borey (według innych źródeł była to łódź podwodna projektu Akula) niezauważona zbliżyła się do wybrzeża USA.

    • Udało się ustalić położenie atomowej łodzi podwodnej z maksymalnie 160 głowicami nuklearnymi na pokładzie po tym, jak łódź zaczęła wracać do bazy.

     Okręt podwodny tej klasy jest w stanie zniszczyć większość terytorium Stanów Zjednoczonych w kilka minut.

 10. USrael prowokuje bo upada jak ich miasta typu Detroit, Gary, Chicago, Camden …
  Sukces Disney Spider-Man 3 to za mało zwłaszcza że takie „sukcesy” robią od lądowania na Księżycu z udziałem Stanley Kubricka :)
  Kazachstan to za mało, Upadlina jako poligon już robili Majdan

Comments are closed.