Australian Open. Najnowsze informacje w sprawie Novaka Djokovicia

Novak Djokovic. / foto: Instagram: djokernole
Novak Djokovic. / foto: Instagram: djokernole
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Numer jeden światowego tenisa Novak Djokovic trafił w sobotę do aresztu administracyjnego w Melbourne, gdzie ma oczekiwać na decyzję sądu w sprawie jego wniosku o zablokowanie deportacji – poinformowali prawnicy serbskiego tenisisty.

W piątek minister ds. imigracji Australii Alex Hawke poinformował, że rząd po raz drugi cofnął wizę Serba. – Obecność w Australii Djokovica, który nie jest zaszczepiony przeciwko Covid-19, może wywołać nastroje antyszczepionkowe – oświadczył Hawke po ponownym przesłuchaniu Serba przez służby imigracyjne i zasugerował, że Djokovic powinien zostać wydalony z Australii.

Sąd federalny ma rozpatrywać sprawę Djokovica w niedzielę, a początek rozprawy zaplanowano na godzinę 9:30 czasu lokalnego.

Mający na koncie dziewięć triumfów w rozgrywanej w Melbourne imprezie zawodnik z Belgradu w poprzedni wtorek poinformował, że otrzymał zwolnienie lekarskie z obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19 i rusza w podróż do Australii. Służby graniczne cofnęły jednak jego wizę i prosto z lotniska został zabrany do hotelu, gdzie są zakwaterowane także osoby ubiegające się tam o azyl.

W poniedziałek sąd w Melbourne nakazał natychmiastowe wypuszczenie słynnego tenisisty. Jego prawnicy we wniosku złożonym w sobotę argumentowali, że został on zwolniony z obowiązku szczepienia ze względu na pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, który uzyskał 16 grudnia.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

  1. Tradycja kolonii karnej zobowiązuje ,,,

  2. Testy PCR w przypadku osoby zdrowej i to jeszcze nie wiadomo ile powtórzeń. A poziomu przeciwciał się nie bada. To pokaz chamstwa i arogancji władzy od samego początku. Średniowiecze. Wtedy wyrżnięto całe prowincje Hiszpanii i Francji z katarów. W imię czystości wiary. Teraz też myślozbronie i czystośc „wiary” są na topie. Zamiast nabijania na pal jest nabijanie na igłę. Reszta się zgadza.

  3. A gdzie jest solidarność sportowców? Pozostali tenisiści powinni zbojkotować AO. Ale pewnie zacierają ręce bo jeden z rywali odpadł.

  4. W piątek minister ds. imigracji Australii Alex Hawke poinformował- ten mini ster od imigracji, ma złe informacje, Djoković nie przyleciał się osiedlić, on chce wygrać kolejny turniej i wyjechać

Comments are closed.