Cejrowski ostro o Morawieckim: „Na niczym się nie zna”

Wojciech Cejrowski i Mateusz Morawiecki/Fot. PAP (kolaż)
Wojciech Cejrowski i Mateusz Morawiecki/Fot. PAP (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W „Studio Dziki Zachód” Wojciech Cejrowski rozmawiał z Krzysztofem Skowrońskim m.in. na temat tarczy antykryzysowej oraz galopującej inflacji. W ocenie publicysty premier rządu warszawskiego Mateusz Morawiecki nie ma kompetencji do kierowania państwem.

– Dowiaduję się coraz więcej o premierze Morawieckim. On w ogóle się nie nadaje, jeśli wykształcenie sprawdzać, do tej roboty, którą mu wyznaczył Jarosław Kaczyński, bo ani nie jest bankierem i na ekonomii się kompletnie facet nie zna, ani na zarządzaniu się nie zna. Na niczym się nie zna, czego oczekujemy od premiera, żeby się znał. Ani biznesu żadnego nie zrobił w życiu – nic – mówił Wojciech Cejrowski.

Po tych słowach Krzysztof Skowroński powiedział „nie przesadzajmy”, na co publicysta się oburzył i dodał, że Morawiecki nie zna się także na dyplomacji. Jak podkreślił, poznaje to „po czynach”.

W ocenie Cejrowskiego, jednym z takich czynów jest tzw. tarcza antykryzysowa. Według niego to skandal. Odmienne zdanie miał na ten temat Skowroński.

Skandal z jakiego punktu widzenia? Z punktu widzenia tego, co się działo w czasie pierwszej fali koronawirusa nie był to żaden skandal, tylko sposób uratowania wielu przedsiębiorstw i miejsc pracy w Polsce – twierdził prowadzący rozmowę w radiu WNET.

– Nie, nie, nie. Lockdown był decyzją ekonomiczną, wymuszoną na ludziach i on spowodował, że rząd, żeby sobie tyłek zabezpieczyć, wypłacał zapomogi, drukując pieniądze, bądź pożyczając z zagranicy – wskazał Cejrowski.

– Ale na tym trzeba się znać. Trzeba wiedzieć, jak to można zrobić, bo to nie jest proste drukowanie. Tak jak w Ameryce, to też nie jest taki prosty akt, że ktoś drukuje bilion dolarów czy 100 mld dolarów i już, tylko do tego trzeba mieć pewną finezję, żeby tak zrobić – twierdził Skowroński.

Cejrowski natomiast w mocnych słowach podsumował działania rządu warszawskiego. – Otóż tarcze, to były bardzo wulgarne działania ekonomiczne, a owoce zbieramy teraz w postaci koszmarnej inflacji – zaznaczył.

– Skąd się wzięła inflacja? Mydlenie nam oczu cenami ropy i gazu, to jest mydlenie nam oczu właśnie. Inflacja przede wszystkim wzięła się z tego, że na każde 100 zł w tarczach premier wyłożył 30 albo 50 pustych pieniędzy, które pożyczył albo wydrukował – znikąd się wzięły, nie wynikają z gospodarki – wyjaśnił Cejrowski.

Publicysta odniósł się także do tzw. Polskiego Ładu. Wskazał, że według rządu skorzystać ma na podatkach 18 mln Polaków. – To proszę sobie odjąć od 32 mln Polaków 18 i zobaczą państwo, ile milionów nie skorzysta na „Polskim Ładzie”. A do tego, w kogo „Polski Ład” uderza i te nowe od 1 stycznia wprowadzone rzeczy. Przedsiębiorcy stracą najbardziej, a pośród przedsiębiorców jednoosobowe działalności gospodarcze – dodał.

– Czyli co chcemy? Żeby facet, który wprowadzi jednoosobową działalność poszedł na bezrobocie, czy na etat ma pójść? – pytał.

– Ktoś jednoosobową działalność założył, kowalem jest, szewcem, piekarnię otworzył i jednoosobową działalność, czyli całym swoim majątkiem gwarantuje tę działalność. Ktoś zaryzykował, bo jednoosobowa działalność to nie jest spółka z.o.o., do której wkładam 50 tys. i jak by upadła, to straciłem 50 tys. Tylko jednoosobową działalność gospodarczą prowadzi się na całym swoim majątku, czyli gdybym zbankrutował, to ryzykuję moim domem, moim samochodem, moim warsztatem pracy, wszystkim – wyjaśniał.

– I ci ludzie dostaną najgorzej po nerkach. Czyli czego chce twój wykształcony premier Morawiecki od tych ludzi, że akurat ich się uczepił? Co ma rząd spowodować pozytywnego tymi regulacjami, skoro uderzył w jednoosobowe działalności, w aktywnych ludzi, którzy z etatu kiedyś zrezygnowali, powiedzieli: ja jestem dobry kowal, może ja nie powinienem tu w fabryce pracować i tłuc młotkiem, tylko otworzę warsztat – mówił do Skowrońskiego Cejrowski.

Źródło: YouTube/Wojciech Cejrowski

16 KOMENTARZE

  • to proszę sobie poczytać – odszukać co te „menda” z kubkiem w telewizorni mówiła o mośbaher – jak to się jej nachwalić nie mógł, taki sukces, takie inwestycja -cymes-geszeft, i jak to dobrze że okupant-usranski jest w polinie aby chronić przed tym bee Ruskim – nie mówił ile to baz ma okupant na świecie i ile paljaki za to płacą – 150% kosztów

 1. następny, który całe życie opisuje drzewa – a lasu ni chu….chu – nie widzi… – albo udaje, że nie widzi …

 2. Niech już Cejrowski siedzi cicho. Bezrefleksyjny trumpista, Palestyńczyków nazywa „terrorystami”, pieprzy o PLANdemii takie głupoty, że głowa mała (że jest straszny wirus, że Chinole wypuścili, że świrusik groźny jest, że on się modli, żeby nie było wirusa). Do widzenia, Cejrowski, już cię nie lubię.

  • Niech sobie porozmawiają, przecież to tylko kolejna „kłótnia” w rodzinie z tego samego plemienia na linii Morawiecki-Cejrowski. Po co panom przeszkadzać? Lubię posłuchać/poczytać, jak potomkowie obcych przybyszy do kraju Polaków zwłaszcza nas pouczają. Ot taki obcy Schudrich, Hartman, Daniels i wielu innych nie tylko z tego plemienia, ale też inni np. zza Buga czy innych rejonów świata niech wyłożą tubylcom w Polsce swoje mądrości…

   • No prowadzi, tak samo jak i do innych laboratoriów gdzie zajmują się bronią biologiczną. Jednym z interesujących tropów jest: co tam robi, jakim prawem i jak się znalazł w Chinach genotyp Polaków?

 3. Cejrowski ja wiem że ty jesteś autorytetem od krowich odchodów ale się nie chwalisz !!! Szacun za skromność !!!

 4. dworczyk historyk mądrzejszy od profesorów medycyny a kaleta cos pieprzy o podwójnych standardach w sadzie wygrywa lepszy adwokat a kaleta to zwykły pajac który tez stworzył podwójny standard tylko ze w Polsce

  • Dokładnie.
   Nikt nie bierze pod uwagę, że zmora realizuje plan stworzony przez kogoś innego. Dwa punkty tego planu to:
   – miska ryżu plus
   – trumna plus

 5. Ale Morawiecki nie został na premiera postawiony by budować, ale by rujnować. Ma wykonać lokalnie plan mafii z Davos. A po co Kaczyński z MOrawieckim gadali w kapsule dźwiękoszczelnej? No nie po to by snuć plany budowy dobrobytu.

 6. Niestety Mr.Skowronsky poszedł na garnuszek do tvpinfo, a do tego nie chce by mu radyjko zamknęli więc mówi tak aby nie nastąpić rządzącym na stopę i mamy koniec niezleżności. Mr. Ceyrosky czasem coś przesadzi czy palnie (jak każdy) ale generalnie ma rację.

Comments are closed.