Kilka miesięcy więzienia dla dwóch pracownic szpryc-centrum za fałszowanie certyfikatów

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay (kolaż)
REKLAMA
Dwie pracownice centrum szczepień przeciwko Covid-19 w Bordeaux we Francji, które sfałszowały kilkanaście szpryc-certyfikatów i sprzedały je zainteresowanym, zostały skazane w piątek przez sąd – pierwsza na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, a druga – na trzy miesiące.

Sprawa fałszowania certyfikatów w centrum szczepień (vaccinodrome) Bordeaux-Lac, działającym w parku wystawienniczym w stolicy departamentu Żyrondy, wyszła na jaw w sierpniu.

Pierwsza z kobiet była sądzona zaocznie, ponieważ aktualnie przechodzi Covid-19. Udowodniono jej sfałszowanie kilkunastu certyfikatów. Sąd skazał ją na 10 miesięcy i grzywnę w wysokości 1750 euro.

REKLAMA

Jej koleżanka, która podrobiła w sumie dwa certyfikaty, została ukarana trzema miesiącami więzienia w zawieszeniu i grzywną w wysokości 350 euro. Sąd przychylił się do wniosku obrony, by kara nie była wpisywana do krajowego rejestru karnego.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Afera z fałszowaniem certyfikatów w departamencie Żyrondy była pierwszą tego typu we Francji – podkreśla na swym portalu lokalna rozgłośnia radiowa France Bleu Gironde.

Źródło: PAP

REKLAMA