Kobieta twierdziła, że podopieczni domu seniora umierają po szprycy. Sąd nakazał jej przeprosiny i zapłacenie 50 tys. zł kary

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kobiecie, która w mediach społecznościowych miała rozpowszechniać kłamstwa o zgonach po szczepieniu przeciw Covid-19, sąd w Pradze nakazał w piątek wystosowanie przeprosin i zapłacenie 250 tys. koron (ok. 50 tys. zł) w ramach zadośćuczynienia.

Czeski sąd rozpatrywał pozew cywilny złożony przez firmę prowadzącą dom dla seniorów na praskich przedmieściach Mieszice. To o pensjonariuszach tej placówki Jana Peterkova miała kłamać w zamieszczanych w internecie filmikach, mówiąc o kilku zgonach wśród seniorów, do których rzekomo doszło po przyjęciu przez nich szprycy.

W filmikach, które nagrywała i rozpowszechniała Peterkova, mowa była nie tylko o śmierci na skutek zaszprycowania, ale też o fałszowaniu aktów zgonów w Mieszicach. Sąd nakazał kobiecie wystosowanie przeprosin, zapłatę zadośćuczynienia za szkody dla wizerunku placówki oraz usunięcie nagrań. Peterkova, która nie przyszła na rozprawę, dziennikarzom czeskiego radia publicznego powiedziała, że nie wiedziała o posiedzeniu sądu.

Osobne postępowanie w sprawie karnej prowadzi policja.

Według czeskich mediów Peterkova należy do grupy osób, które rozpowszechniają tzw. dezinformację na temat Covid-19 i akcji szprycowania przeciwko tej chorobie oraz atakują pracowników służby zdrowia. Kobieta ma już kilka wezwań do zapłaty zadośćuczynienia, a w swoich filmikach i postach prosi ludzi o datki na organizowane przez siebie imprezy.

Piątkowy wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: PAP

17 KOMENTARZE

 1. Sąd weryfikuje hipotezy medyczne … wot nowa normalność ….

 2. Nowa formuła wolności wypowiedzi …

 3. „Teorie zamieniają się w ideologie, nawet w fizyce i biologii. Ktoś, kto zaatakuje panującą modę, będzie wyrzucony poza nawias i nie dostanie już ani grosza.“ — Karl Popper

 4. W moim miasteczku w Domu Pomocy Społecznej wyszczepiono wszystkich podopiecznych. Efektem jest, że do niedawna na przyjęcie trzeba było czekać w wielomiesięcznych kolejkach, teraz mają obłożenie około połowy.

 5. Z „Opowieści mojej żony” (nie- Żuławskiego) – wynika podobnie. Większość jej koleżanek – choruje (lub umiera), po przyjęciu szprycy. Łączy je jedna, wspólna cecha – są „posunięte – w wieku”. A niby co mają robić „seniorki domu ….” – niezależnie od tego, czy przyjęły – czy nie przyjęły „szprycy”? W Łodzi – to im nawet pomagali (sanitariusze)
  ps W Polsce, zmarli (w 2021) na covid, poniżej 66 lat – stanowili 11%

 6. Swoją droga korona ładnie zyskała do złotówki, parę lat temu było coś koło 1:10, teraz 1:5.5.
  A to wszystko wina rządu – dymają nas już we wszystko co się da…

 7. WSZĘDZIE PANUJE WOLNOSĆ WYPOWIEDZI, ALE NIKT NIE GWARANTUJE WOLNOSCI PO WYPOWIEDZI. Św. Antoni Pustelnik powiedział, że nadejdą takie czasy, że mówiacy prawdę będą uznawani za kłamców i chorych psychicznie.

 8. w Polsce pensjonariuszy domów opieki społecznej wyszczepiono w pierwszej kolejności i dzisiaj nie wiadomo kto tam mieszka bo większość z nich zmarła. Moja ciotka przykładem- zmarła w klika dni po szprycy, w marcu, rodzina musiała ją chować w tajemnicy bo władza tak nakazała. Niestety polskie dzieci i wnuki są podłe, cieszą się jak taka osoba umrze bo już nie muszą za nią dopłacać. To haniebne! Naziole zadowolone, mając bezkarność ubili pewnie już z 95%

 9. Wszyscy ci co są za Szczepieniami są pod wpływem USRaela więc można zobaczyć jak mamy przerypane. Z ich prawdą nie można dyskutować a tylko czynem działać. Patolodzy już znają odpowiedzi tylko ich nie można słuchać bo oni też nie mogą się wychylać. Stany zapalne na innych organach jak Płuca tylko dowodzą z tym mamy do czynienia. Ale czy na pewno „Właściwe” osoby się Szczepią przeciwko Covid?

Comments are closed.