Warzecha OSTRO, co zrobiłby z Niedzielskim: Nie tylko by na kopach wyleciał, ale prawdopodobnie miałby zarzuty prokuratorskie [VIDEO]

Łukasz Warzecha, Adam Niedzielski Źródło: YouTube, TVN Info, collage
Łukasz Warzecha, Adam Niedzielski Źródło: YouTube, TVN Info, collage
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Gośćmi Igora Janke w Układzie otwartym byli Tomasz Terlikowski i Łukasz Warzecha. Drugi z publicystów wskazywał, że jego zdaniem „minister pandemii” Adam Niedzielski powinien „na kopach” wylecieć z Ministerstwa Zdrowia. Podkreślał również, że nie ma jednolitych wytycznych dotyczących leczenia Covid.

W programie padło pytanie, co publicyści doradziliby polskiemu rządowi w walce z mniemaną pandemią.

– Doradcą tego ministra zdrowia to na pewno bym nie został. Gdybym miał jakąkolwiek moc decyzyjną, to ten minister zdrowia by nie tylko na kopach wyleciał z ministerstwa, ale prawdopodobnie miałby zarzuty prokuratorskie – powiedział Łukasz Warzecha.

Publicysta odniósł się także do sytuacji w służbie zdrowia. Zaznaczył, że nie ma jednolitej procedury leczenia Covid, co niejednokrotnie prowadzi do tego, że chory leczony w domu trafia do szpitala.

– Rząd powinien traktować covid, jak każdą inną chorobę. Pojawiają się już leki na Covid, co jest bardzo dobrą wiadomością. Lek, czyli leczymy tych, którzy rzeczywiście zachorują i stanowią problem i mają objawy. Po drugie na pewno powinna zostać ujednolicona i wprowadzona procedura tego, jak lekarze mają traktować osoby, które mają pozytywny test. Mówię o osobach, które są w domach i które mają szansę przejść tę chorobę łagodnie, jeżeli dostaną odpowiednie zalecenia – wskazał.

– Mam już bardzo dużo relacji od różnych osób, które miały kontakt zdalny, rzecz jasna, ze służbą zdrowia i wiem, że lekarze zachowują się bardzo różnie. Jedni rzeczywiście podchodzą do sprawy poważnie, zalecają różnego rodzaju leki, które pozwalają przejść chorobę łagodnie – obojętnie czy ktoś jest zaszczepiony czy nie – a inni mówią „a to proszę tam brać nurofen i się obserwować”. Na ogół taka osoba, która dostaje taką radę niestety potem ląduje w szpitalu. Więc nie rozumiem, dlaczego do tej pory Ministerstwo Zdrowia nie wydało tutaj wiążących zaleceń dla lekarzy. To jest, moim zdaniem, jedna z podstawowych rzeczy – mówił Warzecha.

Publicysta podjął także wątek lockdownu i ograniczeń wprowadzanych przez władzę oraz skutków tych działań – także dla życia psychicznego Polaków.

– I trzecia sprawa, nie widzę żadnego powodu, żeby podejmować jakiekolwiek decyzje o lockdownach sektorowych, ograniczeniach itd. Polska żyje w miarę normalnie i mam nadzieję, że tak pozostanie. Natomiast to, co jest najbardziej przerażające i o czym tu nie wspomnieliśmy, to jest nie tylko koszt tego wszystkiego, co się dzieje dla wolności – co jest dla mnie bardzo istotne – ale dla życia psychicznego ludzi – zaznaczył.

Publicysta wspomniał także o badaniu OECD na temat traumy pocovidowej. – Jeżeli to się w ogóle kiedyś skończy, ludzie wyjdą z tego tak pokaraskani psychicznie. Ja znam osoby, które w psychozie od dwóch prawie lat siedzą w zamknięciu i niemal nie wychylają nosa, bo są tak przerażone – powiedział.

– To będzie niesamowita trauma – i tego się boję – i dlatego jestem zwolennikiem zachowania jak najbardziej liberalnego kursu. Po prostu żyjmy dalej – apelował.

36 KOMENTARZE

 1. Powiedział minister zdrowia publicznego :
  ,,Chcemy wyszczepić Polaka każdego!”
  A ja się pytam, płacząc wśród zniczy, :
  kto cię Niedzielski za to rozliczy ?

 2. Wszystko prawda zamiast leczyć nagonka do eksperymentu, MM od początku mówił, że czekamy na szprcycę, choć leki były ale dr Bodnara tępiona. Zdemolowali opiekę zdrowotną, a socjopata N. ma największe zasługi, bo wprowadził korupcjogenne dodatki kowidowe, zlikwidują, skończy się pandemia,znów otwierają w Gdańsku tymczasowy szpital, bo kasa płynie.

 3. Warzęcha? A kogo interesuje, co on „myśli”? „Na kopach”, to jest styl takich miernot publicystycznych, jak on. „Zarzuty prokuratorskie”, a co to jest? Można usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa. Czasami ogłasza go policjant, funkcjonariusz innej instytucji uprawnionej do prowadzenia postępowania przygotowawczego, czasem (rzadko) prokurator.

  • c.d.
   Nie ma znaczenia, kto ogłasza zarzut podejrzanemu o dokonanie przestępstwa. To jest jednak wiedza nie do ogarnięcia przez miernoty dziennikarskie i publicystyczne. Naprawdę NCzas nie ma kogo zapraszać do rozmów? Warzęcha nie stał się lepszym dziennikarzem/publicystą (jeżeli nim w ogóle był) przez palenie fajki i odejście z TVP.

 4. A ja bym zwrócił uwagę na tzw. testy PCR, którymi diagnozuje się na całym świecie srowid. Te testy nie służą do diagnozowania czegokolwiek i jak jest zapotrzebowanie by straszyć i zmuszać do szprycownia to srowid wykażą nawet w Coca-Coli !. Te tzw. testy napędzają chorobę tam gdzie jej nie ma! to tyle tak na marginesie…

 5. Warzecha bzdurami nasacza co drugie zdanie:

  „Podkreślał również, że nie ma jednolitych wytycznych dotyczących leczenia Covid.”

  „…na pewno powinna zostać ujednolicona i wprowadzona procedura tego, jak lekarze mają traktować osoby, które mają pozytywny test.”

  • CD:
   „Pojawiają się już leki na Covid, co jest bardzo dobrą wiadomością.”
   Sa od dawna.

   No i mocny final, tak, zeby kazdy zapamietal:
   „Więc nie rozumiem, dlaczego do tej pory Ministerstwo Zdrowia nie wydało tutaj wiążących zaleceń dla lekarzy.”

   „Kto czyta Warzeche, ten sam sobie szkodzi” az sie cisnie na usta.

  • Może to jeszcze nie pierdolec, chociaż…?
   Mnie się wydaje, że ta miernota daje upust frustracji po „kopie w dupsko” z TVP. Obraził się i hejtuje. Gdy występował jeszcze w „Wtylewizji”, był najsłabszym ogniwem tej audycji. W kwestii erudycji wobec współprowadzących, np.: Ziemkiewicza, Wolskiego, Ogórek, czy Janeckiego, to ten misiu Warzęcha był depresją.

 6. ale to prawda, red Sommer, kasowanie komentarza nic nie da – nie ma sensu uwiarygadniać Ziemkiewicza i jego gromadki – bo to niemożliwe, słucham go od dziesięcioleci i obserwuję te szpagaty i piwotale – ale prosta droga do utraty własnej wiarygodności…. – do skasowania –

  • Przecież zemkiewicz to jest lizus,chce uzyskać kasiorkę od ekipy kaczora,będzie gadał zapobiegawczo,tak jak michalkiewicz,—aby kasiorka była,co nie??? pany?

 7. Czy w końcu te 765432 squrwysyny zostaną rozliczeni i osądzeni sprawiedliwie ? Czy ręka rękę myje ? Gdyby nie ukraińcy nowakowi to też by się mu upiekło. Dlaczego to trwa tak długo – bo się naradzają co zrobić. Banda oszustów i złodziei.

 8. Najpierw potężny strzał w ryj, a później taki szpic w dupę, żeby „minister zarazy i nagłego zgonu” wyleciał przynajmniej na wysokość księżyca.

 9. jakie zarzuty prokuratorskie, sprzedali miliony Polaków i Polskie dzieci na eksperymenty naziolom , za pieniądze i tzw granty,wymordowali i nadal mordują swoimi zarządzeniami i szczepieniami setki tysięcy Polaków i potrzeba to im udowadniać? Sąd polowy, wyrok i do piekła! Nie ma czasu na zabawy bo codziennie umierają przez nich tysiące niewinnych ludzi a inni mają NOP! Sądy podziemne ściany wschodniej i południowej już wydaja wyroki, trzeba je tylko egzekwować.

 10. Gdyby Amantadyna była dostępna od ręki, wówczas nie byłoby tylu zgonów, które nakręcają biznes lekarzom w szpitalach oraz skorumpowanym mediom, które spijają krew ofiar ich tępej propagandy.

  • Badania kliniczne nie wykazały skuteczności amantadyny w infekcjach Covid-19, więc nie jest dopuszczona w Covid-19.
   Logika zbrodniczych antyszczepów
   Nie bierzcie szczepionki, bo to „eksperyment” nieprzebadany i dopuszczony tylko warunkowo. Szczepionka od sierpnia jest już dopuszczona bezwarunkowo dla ludzi powyżej 15 roku życia, ale dalej nie bierzcie.
   Amantadyna nie dopuszczona wcale – bierzcie 🤣🤣🤣

Comments are closed.