Zaszczepiony prezydent Duda wyszedł z drugiego covida i jedzie na narty

Andrzej Duda Źródło: PAP
Andrzej Duda Źródło: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Prezydent Andrzej Duda jest zdrowy, zakończył izolację i wrócił do normalnej pracy, powtórne zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie, praktycznie bez objawów – powiedział w sobotę szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

W ubiegłą środę poinformowano, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik oraz że – zgodnie z przepisami – prezydent rozpoczął izolację.

Warto dodać, że prezydent jest w pełni zaszczepiony, ale wirusowi to nie przeszkodziło.

Było to już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem; poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r.

Szrot był pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, jaki jest obecnie stan zdrowia prezydenta i jego kondycja.

– Jedno i drugie bardzo dobre, pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy – przekazał.

Dodał, że powtórna infekcja przebiegała u prezydenta Dudy bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. Szrot stwierdził, że to potwierdza zasadność szczepień również trzecią dawką przypominającą.

– Pan prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam – szczepmy się dla dobra, dla zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu – powiedział Szrot.

Dodał, że w czasie izolacji prezydent wykonywał swoje obowiązku – pracował z dokumentami i przeprowadzał rozmowy telefoniczne.

Prezydent Duda w niedzielę jedzie na narty. Weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

  1. Pan prezydent po teście, który wykrywa koronkę nawet w soku marki „Tymbark”? Taki szczęściarz pan Duda a może celebra przy świecznikach ma takie cudowne działanie, albo co innego? Wielu po szprycach wychodzi często z zakrzepicą albo zapaleniem mięśnia sercowego. Wielu Polaków nawet po wypadkach drogowych wychodzi w zaświaty też na zvida. Jeden z wielu przykładów, jak Polakom pomaga się opuścić ziemski padół https://www.youtube.com/watch?v=fJOaUDnB6Wo&t=316s

  2. Jak nie był zaszczpiony to przeszedł lekko COVID ale dzięki 3 dawkom preparatu teraz też przeszedł lekko COVID…. czyli preparat działa

  3. Dziwne że publiczne pokazy szpryc u większości polityków nie przynoszą objawów np. zapalenia mięśnia sercowego. A może takie wyprawy na maraton(y) narciarski(e) w Zakopanem przyniosą nowe informacje o jego zdrowiu.

  4. on nie był zarażony ani nawet chory tylko nie chciał obchodzić Święta Trzech Króli, bo mu żydzi zabronili, ten człowiek to wstyd dla Polaków

  5. No jak to tak; 3*szpryca, przestrzeganie „zasad” i 2*CoVID-19? A ja; 0*szpryca, codzienny dojazd do pracy zatłoczonym busem, w którym nie ma mowy o żadnych maseczkach itd. i 0*CoVID-19. Czuję się poszkodowany, też chciałbym dołączyć do elitarnego grona zarażonych modną chorobą :-)

  6. Ciekawe czy więcej razy uda mu się zaszczepić czy zarazić? Bo na razie jest 3:2 ale mecz może jeszcze trochę potrwać:)))

  7. Politycy i VIPy dostają sól fizjologiczną podczas publicznego szczepienia. Proszę sobie wyobrazić co by się stało, gdyby polityk lub inna osoba publiczna zmarła krótko po szczepieniu?
    Wywołało by to kompletne załamanie systemu szczepień Big Pharmy. A firmy farmaceutyczne zarabiają nie tylko na chorych, ale poprzez szczepienia także na zdrowych. Prof. Marian Pardela stracił przytomność 40min.po szczepieniu, a kilka dni później zmarł. TVN i Polsat milczą na ten temat.

  8. no machnął z trzy razy długopisem przez ostatni miesiąc to należy mu się urlop. czego pieski szczekacie na zimowe słońce narodu?

Comments are closed.