Zuchwali złodzieje ukradli całą drogę! „Pozostał jedynie piasek” [FOTO]

Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Dirk Vorderstraße, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Dirk Vorderstraße, CC BY 2.0, Wikimedia Commons
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W Żytawie w niemieckim landzie Saksonia złodzieje wyrwali z ziemi 60 ton kostki brukowej z drogi przy dworcu towarowym. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jaki sposób zaginęło 300 metrów kwadratowych bruku.

„Nieznani sprawcy ukradli ogromną ilość bruku z dworca towarowego w saksońskim mieście Zittau (pol. Żytawa). Jak podała w tym tygodniu policja federalna, w grę wchodziło 60 ton kostki brukowej. Na powierzchni 300 metrów kwadratowych pozostał jedynie piasek” – pisze portal stacji mdr.

Pracownicy Deutsche Bahn zauważyli brak kostki i 10 stycznia poinformowali policję. Policja zawęziła czas popełnienia przestępstwa do dni pomiędzy 16 a 23 grudnia 2021 roku.

Wiadomo, że do wyrwania nawierzchni użyto ciężkiego sprzętu, np. małej koparki, a aby wywieźć łup potrzebna była ciężarówka.

Kwota szkody wynosi 30 tys. euro, ponieważ na 20 tys. euro szacuje się na samą naprawę drogi, a 9 tys. euro potrzeba na zakup kostki brukowej – informuje mdr.

Nie wiadomo, czy kostka brukowa pozostała w Saksonii, czy została przewieziona do innych, sąsiednich krajów. Policja prowadzi obecnie dochodzenie – jak to podkreślono – „we wszystkich kierunkach”.

 

7 KOMENTARZE

  1. Macie, naprawdę macie problemy, że ktoś w Niemczech zorganizował sobie nieco kostki brukowej. A może jest to amunicja na nadchodzący nowy niemiecki ład?
    😄

  2. w mojej wsi soltyska w porozumieniu z wójtem położyla ok.300 mtr.chodnika z kostki,piszę o tym, bo mam podejrzenie że to wlaśnie ta kostka-są na niej ślady użytkowania.Na co to ludzie się nie poważą dla dobra wyborcy,ale trzeba sobie chwalić,we filcach już przed chałupę nie wyłażę,by podglądać sąsiada,jeno w klapeczkach od chinola zakupionych za 5 zloty.

Comments are closed.