Asp. szt. Waldemar Zwierzyński/Fot. https://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Asp. szt. Waldemar Zwierzyński/Fot. https://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Nie żyje asp. szt. Waldemar Zwierzyński. O nagłej śmierci 43-letniego dzielnicowego Komisariatu Policji w Janikowie poinformowała na swojej stronie Policja Kujawsko-Pomorska.

Pożegnanie policjanta odbyło się w środę 12 stycznia 2022 roku. Asp. szt. Waldemar Zwierzyński na początku pracował w ogniwie patrolowym Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, a później w Komisariacie Policji w Pakości i Janikowie. W tej ostatniej od 2013 roku pełnił służbę dzielnicowego.

„Zmarł nagle w wieku 43 lat, opuszczając pogrążonych w żalu żonę i syna, ale też nas policjantów i pracowników Policji. Wszyscy łączymy się w bólu z jego bliskimi” – czytamy w opublikowanym komunikacie.

Zaznaczono, że zmarły policjant był „zawsze aktywny, chętny do pomocy kolegom oraz mieszkańcom nawet poza służbą”.

Michalkiewicz. The Movie

„Był wyróżniającym się policjantem. Wielokrotnie spotykał się z dziećmi w przedszkolach i szkołach na terenie gminy Janikowo i edukował ich na temat zasad bezpieczeństwa. To policjant, który pomaganie miał we krwi. W listopadzie ubiegłego roku z rąk przedstawicieli Zarządu Głównego PCK i Prezesa Honorowych Dawców Krwi w Inowrocławiu otrzymał odznaczenie nadane przez Ministra Zdrowia za działanie w wyjątkowy sposób na rzecz ratowania ludzi. Oddał bowiem 35 litrów krwi” – napisano.

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl