Umizgi papieża Franciszka wobec lobby LGBT w Kościele

Papież Franciszek. Foto: PAP
Papież Franciszek. Foto: PAP
REKLAMA
10 grudnia Franciszek wysłał list do modernistycznej „zakonnicy” Jeannine Gramick, lobbystki ruchu homoseksualistów od wczesnych lat 70. Pogratulował jej 50-lecia „posługi” dla osób LGBT, chociaż ta często bywała niezgodna z Magisterium Kościoła.

Dysydencka zakonnica bezhabitowa Jeannine Grammick jest związana z LGBT New Ways Ministry. Wymiana listów z tęczową zakonnicą jest odbierana jako kolejny gest „cichej rehabilitacji” amerykańskiego lobby LGBT w Kościele, z którym walczył zarówno Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI.

Urzędujący obecnie papież wysłał już kilka „ciepłych listów” do tej dysydenckiej organizacji, a jej współzałożycielka ogłosiła w związku z tym „nową erę w Kościele”: „Z powodu papieża Franciszka w Kościele nastała nowa era. Dzięki niemu ludzie czują się swobodniej”.

REKLAMA

Organizacja New Ways Ministry, zrzeszająca duchownych i świeckich katolików propagujących ideologię LGBT została potępiona przez Kongregację Nauki Wiary w 1999 roku za papieża Jana Pawła II.

Franciszek jednak pisze do zakonnicy o „stylu” Boga…: „Bóg ma swój własny styl komunikowania się z nami. I moglibyśmy podsumować ten styl trzema słowami: bliskość, współczucie, czułość. I myślę o twoich 50 latach posługi, które były 50 latami tego „stylu Bożego”, 50 latach bliskości, współczucia i czułości. Nie bałaś się „bliskości”, a zbliżając się, robiłaś to „współcierpiąc” i nikogo nie potępiając, ale z „czułością” siostry i matki. Dziękuję Ci, Siostro Jeannine, za całą Twoją bliskość, współczucie i czułość”.

Ten „tryptyk” powtórzony został w sumie 4 razy w krótkim liście.

W 2020 roku podobny list z Watykanu otrzymała s. Mónica Astorga Cremona, argentyńska aktywistka LGBT nazywana „trans-siostrą”. Założyła ona 12 lokali mieszkalnych dla mężczyzn ciepiących na dysforię płciową (twierdzących, że są kobietami) i dla ich partnerów. Papież pochwalił to działanie, a do siostry Moniki napisał: „modlę się za ciebie i twoje dziewczyny”.

Jeannine Grammick udzieliła wcześniej wywiadu modernistycznemu periodykowi jezuitów „America”., w którym wyraziła nadzieję, że starania papieża Franciszka doprowadzą do zmiany nauczania i praktyki Kościoła w odniesieniu do akceptacji homoseksualizmu.

Zakonnica Gramick urodziła się w 1942 roku w Filadelfii i jest Amerykanką… polskiego pochodzenia. Studiowała matematykę w latach 60., a na fali buntu tego dziesięciolecia zaangażowała się na rzecz homoseksualnych chrześcijan. Od wczesnych lat 70. „siostra” Jeannine angażowała się w lobbing na rzecz LGBT.

Była m.in. współzałożycielką modernistycznych grup lobbystów homoseksualistów Dignity USA w 1973 i New Ways Ministry w 1977 oraz Konferencji dla… Katolickich Lesbijek.

Nic dziwnego, że np. tradycjonaliści mówią o „Bergoglio okupującym Stolicę Apostolską”, czy o „nowych oznakach degeneracji modernistycznego kościoła”. Dodają, że „złowroga triada (bliskość, współczucie, czułość) zastąpiła Boskie Prawo oraz teologiczną i moralną naukę Kościoła”. Przypominają także, że historia nauk Kościoła nie zaczęła się w latach 60. ub. wieku (soboru watykańskiego II), ale trwa wieków 20.

Źródło: Medias-press.info/ lifesitenews.com/ PCH24

REKLAMA