RTL zawiesza w Holandii emisję kolejnych programów po zarzutach o przestępstwa seksualne. Przypadki molestowania seksualnego miały miejsce podczas produkcji znanych i u nas programów „The Voice Kids” i „The Voice Senior”.

„Wszystkie programy +The Voice+ zostały zawieszone do czasu wyjaśnienia zarzutów” – oświadczył rzecznik tej stacji. Już w sobotę telewizja zawiesiła emisję „The Voice of Holland” „w trybie natychmiastowym”.

Z oświadczenia można się dowiedzieć, że „zarzuty są bardzo poważne, szokujące i nie były nam znane”. Decyzja o zdjęciu programu została podjęta po tym, jak program BOOS BNNVARA, emitowany w telewizji publicznej, poinformował, że wyemituje materiał na ten temat.

M.in. jeden z muzyków Jeroen Rietbergen miał utrzymywać kontakty o charakterze seksualnym z kobietami zaangażowanymi w program. Rietbergen przyznał się do zarzutów i został zwolniony ze stacji w trybie dyscyplinarnym. Jak informuje dziennik „Algemeen Dagblad” rzuciła go także jego partnerka, Linda de Mol.

Michalkiewicz. The Movie

O molestowanie seksualne oskarżono także jednego z jurorów, piosenkarza Ali B. Ten jednak zaprzeczył zarzutom i w wydanym oświadczeniu zadeklarował współpracę z organami ścigania.

Źródło: PAP