Marco Da Graca/Fot. screen YouTube/ Carré Croix Productions
Marco Da Graca/Fot. screen YouTube/ Carré Croix Productions
19-letni napastnik Juventusu Marco Da Graca przejdzie operację serca. U zawodnika zdiagnozowano bowiem arytmię serca. Stopniowy powrót do gry będzie dla niego możliwy po 30 dniach.

Piłkarz przejdzie zabieg ablacji. O chorobie zawodnika poinformował klub Juventusu. „Juventus Football Club informuje, że zawodnik U23 Marco Da Graca przejdzie w najbliższych dniach operację ablacji po stwierdzeniu arytmii serca” – poinformowano. Jak czytamy, „szacowany czas” na powrót 19-latka do treningów to 30 dni.

Da Graca zadebiutował w pierwszym zespole Juventusu w meczu Ligi Mistrzów z Malmö 8 grudnia 2021 roku w 89. minucie.

11 stycznia 2022 roku trener Juventusu Massimiliano Allegri podczas konferencji prasowej oświadczył, że wszyscy zawodnicy zespołu zostali zaszprycowani i mają wymagane we Włoszech „zielone przepustki”, z wyjątkiem bramkarza Wojciecha Szczęsnego. Jak poinformował Romeo Agresti, dziennikarz serwisu goal.com, polski piłkarz przyjął pierwszą dawkę preparatu na początku stycznia. Nie mógł wystąpić 12 stycznia w meczu z Interem o Superpuchar Włoch, ponieważ czekał na załatwienie formalności i otrzymanie szpryc-certyfikatu.

Michalkiewicz. The Movie

Nie ma co prawda pewności, że informacja o zaszprycowaniu całej drużyny dotyczy także Da Gracy, który dopiero na początku grudnia debiutował w zespole, jednak zgodnie z przepisami we Włoszech, piłkarze uczestniczący w meczu muszą mieć certyfikat szczepionkowy, tzw. green pass.

Pod koniec grudnia Da Graca otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. 28 grudnia Juventus poinformował, że w takiej sytuacji znaleźli się także Enzo Barrenechea, Gabriele Boloca i Marco Raina. Tydzień temu test Da Gracy wyszedł już negatywnie.

Wiadomość o chorobie zawodnika Juventusu pojawiła się tuż po tym, jak u skrzydłowego Bayernu Monachium Alphonso Daviesa zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego.

Szok! Gwiazda Bayernu Monachium z zapaleniem mięśnia sercowego

Da Graca nie jest jedynym piłkarzem, u którego w ostatnim czasie zdiagnozowano arytmię serca. Argentyńczyk, piłkarz Barcelony Sergio Aguero w połowie grudnia oficjalnie potwierdził, że z przyczyn zdrowotnych zdecydował się na natychmiastowe zakończenie kariery sportowej.

Po szczegółowych badaniach okazało się, że arytmia serca jest o wiele poważniejsza niż pierwotnie sądzono.

Sergio Aguero kończy karierę. Powodem problemy z sercem

Źródła: juventus.com/corrieredellosport.it/ welovetrump.com/Twitter/PAP/NCzas