Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Rzymski korespondent amerykańskiego portalu ujawnił informacje o tajnym spotkaniu papieża Franciszka i prezesa koncernu Pfizer, który jest producentem szczepionek na covid. Na ten moment doniesień nie skomentował ani Watykan, ani firma farmaceutyczna.

Edward Pentin, rzymski korespondent portalu National Catholic Register (NCR) informuje o zeszłorocznym spotkaniu papieża Franciszka z prezesem firmy Pfizer, Albertem Bourlą.

– W przeciwieństwie do większości papieskich audiencji prywatnych, spotkania te nie były ogłaszane przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, które nie odpowiadało na wielokrotne prośby o potwierdzenie spotkań – pisze Pentin.

– Pełne szczegóły spotkań między dwoma prominentnymi promotorami szczepień covidowych pozostają owiane tajemnicą – komentuje Michael Haynes na łamach LifeSiteNews.

Michalkiewicz. The Movie

Informatorzy NCR twierdzą, że spotkanie odbyło się w związku z pytaniami o skuteczność preparatów na covid, które, decyzją papieża Franciszka, przymusowo wstrzykuje się w Watykanie pod groźbą odsunięcia od pracy. Niedawno przymus poszerzono o trzecią dawkę.

To właśnie Pfizer dostał wyłączność na wyszczepienie duchowieństwa i pracowników Stolicy Apostolskiej.

– Nie możemy potwierdzić ani zaprzeczyć, ponieważ zgodnie z naszą polityką działania naszych kadry kierowniczej są uważane za poufne – odpowiada rzecznik formy na pytania o spotkanie.

Dziennikarz przypomina, że wcześniej, w 2019 roku, na chwilę przed kryzysem covidowym, papież przyjął na audiencji żonę Billa Gatesa, Melindę, która razem z (byłym już) mężem prowadzi fundację, inwestując m. in. w przemysł szczepionkowy.

– Spotkanie to, o którym dobrze wiedzą w Watykanie, nie zostało zapowiedziane, ani nigdy oficjalnie potwierdzone – wskazuje Pentin.

Źródło: ncregister.com