Obrady Sejmu RP. / Foto: PAP
Obrady Sejmu RP. / Foto: PAP
Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl Zjednoczona Prawica pozostaje liderem, jednak jej przewaga nad drugą Koalicją Obywatelską maleje. Dwucyfrowy wynik notuje Konfederacja.

Sondaż opublikowany na portalu wPolityce.pl wskazuje, iż różnica między Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską zmniejszyła się aż o 5 punktów procentowych.

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować obecnie 34 procent badanych. To o 2 punkty procentowe mniej niż ostatnio.

Rośnie natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, na którą wskazało 27 procent badanych. To o 3 punkty procentowe więcej niż poprzednio.

Michalkiewicz. The Movie

Zmniejsza się także różnica między trzecią Polską 2050 Szymona Hołowni, a czwartą Konfederacją. Wolnościowo-narodowa koalicja zbliżyła się do trzeciego miejsca w sondażu.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która obecnie cieszy się poparciem 12 procent ankietowanych, co oznacza spadek poparcia o 2 punkty procentowe.

Tuż za nią jest Konfederacja z poparciem 11 procent respondentów, notując tym samym wynik o 1 punkt procentowy lepszy niż poprzednio.

Próg wyborczy przekracza jeszcze Lewica, która równie zyskuje 1 punkt procentowy. Na koalicję partii lewicowych chce głosować obecnie 10 procent badanych.

Do Sejmu nie weszłoby Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chęć głosowania zadeklarowało 3 procent osób, co także oznacza wzrost poparcia o 1 punkt procentowy.

Dalej Kukiz’15 z poparciem 2 procent respondentów, czyli identycznym jak poprzednio, oraz Porozumienie Jarosława Gowina z wynikiem 0 procent, co oznacza spadek poparcia o 1 punkt procentowy.

Źródło: wPolityce.pl