Zaszprycowali ponad 90 procent osób. Biją kolejne rekordy zakażeń

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
Podczas ostatnich 24 godzin w Portugalii zanotowano ponad 56 tys. infekcji koronawirusem, najwięcej od początku pandemii – podał w czwartek resort zdrowia tego kraju.

Pomimo zaszprycowania ponad 90 procent mieszkańców Portugalia notuje kolejny w ciągu kilku dni rekord zakażeń od początku mniemanej pandemii. O poprzednim rekordzie zakażeń informowaliśmy 13 stycznia.

W wieczornym komunikacie ministerstwo sprecyzowało, że w ujęciu tygodniowym średni poziom infekcji wynosi ponad 40 tys. na dzień, co również stanowi rekordowy wskaźnik.

REKLAMA

W szpitalach przebywa ponad 2 tys. chorych, z których 152 leczonych jest na oddziałach intensywnej terapii. Resort zdrowia przypomniał, że przed rokiem liczba hospitalizowanych po infekcji SARS-CoV-2 była dwukrotnie wyższa.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

W sumie w Portugalii zanotowano ponad 2 mln przypadków zakażenia koronawirusem oraz 19,4 tys. zgonów. Tylko podczas ostatniej doby zmarło 34 pacjentów chorych na Covid-19.

Rekordowy poziom zakażeń koronawirusem przyspieszył w Portugalii akcję szczepień trzecią dawką preparatu przeciw Covid-19. Tylko podczas minionej doby podano go ponad 78 tys. osobom. W czwartek rząd Portugalii wyraził zgodę na uruchomienie szczepień dawką uzupełniającą osób w wieku powyżej 35 lat.

Do tej pory w pełni zaszprycowanych jest 90.2 procent Portugalczyków, z kolei co najmniej jedną dawkę szprycy przyjęło 94 procent osób.

Źródło: PAP/weather2travel.com

REKLAMA