Ursula von der Leyen, Maslav Kolakušić Źródło: Twitter
Ursula von der Leyen, Mislav Kolakušić Źródło: Twitter
REKLAMA
Chorwacki europoseł Mislav Kolakušić wytknął Ursuli von der Leyen, że jej „sprawozdanie na temat sytuacji praw człowieka w UE jest sfabrykowane i nieprawdziwe”. To, co obecnie się dzieje w UE, Kolakušić przyrównał do czasów nazizmu.

– W ciągu ostatnich 80 lat, od czasów nazizmu, fundamentalne prawa człowieka nigdy nie były tak poważne naruszane – powiedział z mównicy w Europarlamencie chorwacki polityk.

Kolakušić wymienia: „prawo do swobodnego przemieszczania się, prawo do pracy, prawo do opieki zdrowotnej, prawo zabraniające eksperymentów medycznych prowadzonych na ponad 500 milionach ludzi w Unii Europejskiej”.

REKLAMA

– To jest prawo każdego obywatela do podjęcia decyzji o jego własnym zdrowiu i jego własnym życiu – grzmiał z mównicy chorwacki europoseł.

– Podeptaliśmy kilka wieków nauki i medycyny. Wprowadzamy obostrzenia, których końca nie widać – mówił polityk. – Certyfikaty covidowe, które pozwalają na swobodę poruszania się jedynie zaszczepionych, choć przenoszą oni wirusa tak samo jak niezaszczepieni, są szaleństwem – stwierdził.

– Natychmiast musicie zaprzestać dzielenia obywateli, bo nikt nie wie, co wyniknie z tych podziałów –
stwierdził Kolakušić.

REKLAMA