Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
Podczas minionych 24 godzin w Portugalii potwierdzono ponad 58 tys. infekcji koronawirusem, czyli podobny poziom jak podczas wcześniejszej doby, poinformował w sobotę resort zdrowia tego kraju. Ministerstwo wskazało, że to największa od początku mniemanej pandemii Covid-19 dzienna liczba zakażeń.

Pomimo zaszprycowania ponad 90 procent mieszkańców Portugalia kolejny dzień z rzędu notuje rekordowy poziom zakażeń. Informacje o rekordowej liczbie zakażeń pojawiały się w mijającym tygodniu od 18 do 22 stycznia. Wcześniej, 14 stycznia, pojawiła się informacja o trzech dniach z rzędu, kiedy notowano rekordy zakażeń.

Najbardziej doświadczonym regionem kraju jest północ, gdzie w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono blisko połowę infekcji, które wystąpiły na terytorium Portugalii.

REKLAMA

Drugą dobę utrzymuje się w Portugalii liczba dziennych zgonów na Covid-19 powyżej poziomu 40 przypadków. Pomiędzy piątkiem a sobotą potwierdzono w całym kraju 43 ofiary śmiertelne Covid-19.

Służby medyczne Portugalii wskazały, że już czwarty dzień utrzymują się też wzrosty liczby infekcji przypadających na 100 tys. obywateli. W sobotę wskaźnik ten sięgnął nienotowanego dotychczas poziomu 4731 przypadków zakażenia.

Pomimo rekordowego poziomu zakażeń w kraju podczas ostatniej doby zanotowano zmniejszenie się liczby osób hospitalizowanych oraz pacjentów na OIOM-ach. W pierwszym przypadku spadła ona o 17 do poziomu 2027, zaś w drugim o 8 do 154.

W sumie w Portugalii zanotowano już 2,17 mln przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2, a także 19,5 tys. zgonów zakażonych osób.

Do tej pory w pełni zaszprycowanych jest 90.3 procent Portugalczyków, z kolei co najmniej jedną dawkę szprycy przyjęło 94 procent osób.

Źródło: PAP/NCzas/weather2travel.com

REKLAMA