Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zmarła kobieta, postrzelona w głowę podczas ataku napastnika, który z broni palnej strzelał na terenie uniwersytetu w Heidelbergu (kraj związkowy – Badenia-Wirtembergia). Ranne zostały też trzy inne osoby. Sprawca, którym był jeden ze studentów, nie żyje – zastrzelił się na terenie kampusu.

Napastnik, którego motywy nie zostały do tej pory ustalone, zaczął strzelać w poniedziałek wczesnym popołudniem w sali wykładowej uniwersytetu. Zanim się zastrzelił, zdążył poważnie ranić cztery osoby – informuje dpa.

Młoda kobieta, która odniosła poważne rany postrzałowe (została postrzelona w głowę), zmarła kilka godzin po ataku – potwierdziła policja.

Sprawca zastrzelił się z broni palnej na terenie kampusu. Mężczyzna, prawdopodobnie student, miał broń w plecaku – dodaje dpa. Nie miał motywów religijnych ani politycznych, działał w pojedynkę.

Michalkiewicz. The Movie

Theresia Bauer, minister edukacji Badenii-Wirtembergii, odwiedziła po południu miejsce zbrodni.

– Jestem przerażona. Brakuje słów, gdy młodzi ludzie muszą doświadczyć czegoś takiego w życiu uniwersyteckim. Moje myśli są przy osobach rannych i poszkodowanych – skomentowała.

PILNE! Niemiecki student, który zranił kilka osób nie żyje

Źródło: PAP