Dania zniesie wszystkie pandemiczne obostrzenia

Flaga Danii. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Flaga Danii. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
Władze Danii zezwoliły już na ponowne otwarcie kin i sal koncertowych dwa tygodnie temu. W środę mają zostać ogłoszone kolejne środki znoszące ograniczenia związane z Covid-19 do końca miesiąca.

Informuje o tym dziennik „Jyllands-Posten”. 17 grudnia Dania wystraszona wariantem Omicron, wprowadziła zamknięcie centrów kongresowych, parków atrakcji, muzeów, kin, teatrów i sal koncertowych. Wprowadzono też ograniczenia godzin otwarcia restauracji i obowiązek noszenia masek.

Najwidoczniej Omicron nie okazał się tak groźny, jak go powszechnie malowano, bo pomimo wzrostu zakażeń, eksperci zalecają już usunięcie koronawirusa z klasyfikacji chorób stanowiących krytyczne zagrożenie społeczne.

REKLAMA

Według gazety „Jyllands-Posten”, premier Danii Mette Frederiksen ma ogłosić zniesienie ograniczeń podczas briefingu prasowego w środę wieczorem. W poniedziałek odnotowano w tym kraju 40 348 nowych przypadków zakażeń (47 831 zakażenia w ub. piątek). Liczba hospitalizacji związanych z COVID-19 to 894 osoby.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Służba zdrowia szacuje, że od 30% do 40% hospitalizowanych osób, u których wynik testu na COVID-19 jest pozytywny, w rzeczywistości nie znalazła się w szpitalu z powodu wirusa, ale z powodu innych schorzeń.

REKLAMA