Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Rośnie problem pedofilii w Niemczech. W ciągu minionego roku znacznie wzrosła liczba dochodzeń w sprawie materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Według berlińskiej policji liczba znanych przypadków wzrosła w 2021 roku nawet o 200 procent.

W poprzednim roku – 2021 – statystyki kryminalne dla Berlina wykazały 639 przypadków posiadania, rozpowszechniania i produkcji „pism z pornografią dziecięcą”. Zidentyfikowano 549 podejrzanych.

Wzrost odnotowano także już w poprzednich latach w związku z informacjami przekazywanymi z USA, gdzie organizacja pozarządowa National Center for Missing & Exploited Children (NCMEC) wykorzystuje algorytmy do przeszukiwania Internetu.

– Dzięki raportom NCMEC, ale także dzięki naszym własnym intensywnym dochodzeniom, coraz więcej tych niewyobrażalnych, strasznych czynów wychodzi na światło dzienne – powiedziała agencji dpa szefowa berlińskiej policji Barbara Slowik.

Michalkiewicz. The Movie

Państwowy Urząd Śledczy został znacznie wzmocniony w celu zwalczania tej dziedziny przestępczości i w 2021 r. bardzo mocno skoncentrował się na tym obszarze. – Utworzyliśmy dwa nowe komisariaty, ustanowiliśmy centralny punkt kontaktowy i ponad dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę naszych pracowników – dodała.

– To, że śledztwa nie są łatwe, nie przeraża nas. Wiemy, o kogo walczymy. Naszym zadaniem, naszym obowiązkiem jest zadawanie ciosu za ciosem, szczególnie przeciwko strukturom zorganizowanym – powiedziała Slowik.

Źródło: PAP