Foto: Pixabay
Foto: Pixabay
Przed siedzibą ukraińskiego parlamentu w Kijowie doszło 25 stycznia do starć między uczestnikami demonstracji na rzecz praw małych przedsiębiorców i policją. Uczestnicy manifestacji chcieli nawet szturmować budynek Rady Najwyższej Ukrainy.

Manifestacja przed parlamentem trwała od rana. Uczestnicy akcji próbowali przedrzeć się do głównego wejścia do Rady Najwyższej, a policja zaczęła ich odpychać. Doszło do przepychanek i bójki – podaje Interfax-Ukraina.

Przed parlamentem przebywało jeszcze około tysiąca osób – relacjonuje ta agencja. Ukrinform pisało z kolei o dwóch tysiącach demonstrujących i kilkuset policjantach. Uczestnicy akcji przerwali ogrodzenie i próbują szturmować Radę – podaje Ukrinform.

Według agencji Interfax-Ukraina dziennikarzy, którzy byli w budynku Rady Najwyższej, zaczęto wyprowadzać przez przejście podziemne. Z kolei według Ukrinformu deputowani i dziennikarze nie są wypuszczani z parlamentu.

Michalkiewicz. The Movie

Dzielnica rządowa jest pod wzmocnioną ochroną, ulica w okolicy Rady jest zablokowana przez demonstrujących. Parlament jest otoczony kilkoma rzędami policjantów.

Poszło m.in. o nowe przepisy i obowiązkowe… kasy fiskalne.

Źródło: PAP