Dobromir Sośnierz/Fot. screen Twitter
Dobromir Sośnierz/Fot. screen Twitter
Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz pojawił się w TVP3 Katowice. W programie „Optyka polityka” powiedział co myśli na temat kłamstw o szprycy i szczucia na nienaszprycowanych. Nie miał litości.

– Z przerażeniem słucham panów dyskusji, szczerze mówiąc. Już od pana redaktora zaczynając, który zaczyna od umoralniania wszystkich, że to nieodpowiedzialne, jeśli oni się nie szczepią. Pan redaktor już wie lepiej, co jest dobre dla wszystkich. Ten właśnie mentorski ton doprowadził was do tego, do czego was doprowadził – wskazał Dobromir Sośnierz.

– Wy w ogóle nie wyciągacie wniosków. Wyście najpierw opowiadali wszystkim – i politycy i dziennikarze – że te szczepionki zakończą pandemię. Zakończyły? Nie zakończyły. Opowiadaliście ludziom, że jak będą nosili maski, to się nie zarażą. I się zarażali. To się nie dziwcie, że wam nie wierzą, bo wy opowiadacie takie kocopoły, nie wiadomo skąd wyjęte – wyjaśnił poseł Konfederacji.

W dalszej części swojej wypowiedzi Sośnierz pytał, „w którym kraju na świecie, łącznie z tymi, gdzie 90-parę proc. ludzi jest wyszczepionych, te szczepienia zatrzymały tę kolejną falę?”. – W żadnym nie zatrzymały. To po co opowiadacie takie bzdury, że to od tego zależy? – pytał retorycznie.

Michalkiewicz. The Movie

– Oczywiście, ci, którzy się zaszczepią, przechodzą tę chorobę łagodniej. Tyle. Więc jeśli ktoś chce przejść łagodniej, to się zaszczepi – zaznaczył.

– Zamiast tego nachalnego szczucia na tych ludzi, którzy się nie szczepią, zamiast tych prób przymuszania tych, którzy się nie chcą szczepić, po raz kolejny do czegoś, czego nie chcą zrobić, tak jak tu pan (Zdzisław – przyp. red.) Wolski przed chwilą mówił – ten pan z Lewicy, która przecież mówiła: moje ciało, moja sprawa. A ten pan chce mnie przymusowo zaszczepić. Ten pan chce mnie zmusić do tego, żeby w moje ciało wkłuć się jakąś igłą i coś mi tam wstrzykiwać, jakieś swoje preparaty, jakieś swoje eliksiry – powiedział Sośnierz.

– Jak pan wierzy w ten sok z gumijagód, że panu pomoże, to pan sobie wszczepia. Ale pan da spokój tym, którzy nie chcą, albo nie mogą, albo mają jakiekolwiek inne powody, żeby po prostu tego nie przyjmować. W niczym nie chroni to pana, bo ci zaszczepieni również zarażają, ci zaszczepieni również chorują i również zarażają – zwrócił się do Wolskiego.

– W związku z tym demagogia zrzucania nieskuteczności tych szczepień teraz na tych, którzy zaszczepić się nie chcą, jest odwracaniem kota ogonem. Jest szukaniem kozła ofiarnego dla waszej totalnej porażki, boście od początku gadali bzdury, że szczepionki zatrzymają (mniemaną pandemię – przyp. red.) a nie zatrzymały. I teraz próbujecie wystawić rachunek osobom kompletnie niewinnym – skwitował poseł Konfederacji.