Radosław Fogiel. / foto: Prt Sc YouTube: RMF FM
Radosław Fogiel. / foto: Prt Sc YouTube: RMF FM
Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel, w „Sygnałach dnia” Polskiego Radia zapewnił, że ustawa segregacyjna autorstwa pisowskich posłów, pod wodzą Czesława Hoca, będzie procedowana.


– Ustawa będzie procedowana, wczoraj w KPRM odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów i kół zasiadających w parlamencie, tam padały różne dodatkowe postulaty, mieliśmy też do czynienia z koncepcjami skrajnymi, od takich negujących sens i zasadność jakichkolwiek obostrzeń, po bardzo rygorystyczne, łącznie z obowiązkiem szczepień –
stwierdził Radosław Fogiel w „Sygnałach dnia” PR1.

– Postaramy się wypośrodkować nasze działania pomiędzy tymi dwiema skrajnymi postawami. Padły tam również inne propozycje, które będą opracowane i prawdopodobnie złożone jako projekt drugiej, dodatkowej, ustawy komplementarnej w stosunku do tej zapewniającej bezpieczeństwo pracownikom i klientom, ale to kwestia najbliższych dni. Ja wierzę, że poparcie w Sejmie dla tej ustawy, która umożliwia sprawdzanie wyników testów, czyli zapewnianie bezpiecznego środowiska pracy, będzie większe – dodał.

Co ciekawe Ryszard Terlecki stwierdził, że w środę prawdopodobnie wpłynie projekt ustawy, który zastąpi projekt „lex Hoc”. PiS ma więc w tej kwestii niespójny przekaz. Pewne jest jednak, że władza szykuje jakąś ustawę segregacyjną, którą udałoby się przepchnąć w Sejmie.

Michalkiewicz. The Movie

Terlecki zapowiada na dziś nową ustawę o segregacji. Dzisiaj ważą się też losy Banasia

Źródło: Polskie Radio, NCzas