Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
W ciągu ostatnich 24 godzin w Portugalii odnotowanych zostało ponad 65 tys. zakażeń koronawirusem – podał w środę resort zdrowia w Lizbonie wskazując, że to największa dobowa liczba infekcji od początku pandemii. W całym kraju szybko rośnie liczba infekcji wśród dzieci.

W Portugalii, gdzie zaszprycowano już ponad 90 procent osób, po raz kolejny w 2022 roku zanotowano dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Jednocześnie maleje liczba pacjentów z Covid-19 w szpitalach.

Według szacunków ministerstwa zdrowia Portugalii pomiędzy wtorkiem a środą potwierdzonych zostało w sumie 65,5 tys. zakażeń, a łączna liczba infekcji podczas mniemanej pandemii Covid-19 przekroczyła już 2,37 mln.

REKLAMA

Resort wskazał, że mimo masowych zakażeń koronawirusem w portugalskich szpitalach maleje liczba pacjentów z Covid-19. W środę było ich tam 2,3 tys., z czego na OIOM-ach 154.

Podczas ostatniej doby w Portugalii na Covid-19 zmarły w kraju 42 osoby. Łączna liczba ofiar śmiertelnych tej choroby przekracza w Portugalii już 19,7 tys.

Portugalskie służby medyczne wskazały w środę na szybko rosnące grono zakażonych koronawirusem dzieci oraz nieletnich. W sumie podczas ostatniego tygodnia potwierdzono wśród nich ponad 115 tys. infekcji.

Tymczasem jak podało w środę portugalskie ministerstwo zdrowia, wysoka liczba zakażeń koronawirusem będzie występować w kraju co najmniej do lutego.

W przyszłym miesiącu, jak przewidują eksperci medyczni, dobowy poziom infekcji może sięgnąć 150 tys. przypadków.

Do tej pory w pełni zaszprycowanych jest 90.4 procent Portugalczyków, z kolei co najmniej jedną dawkę szprycy przyjęło 94 procent osób.

Źródło: PAP/NCzas/weather2travel.com

REKLAMA