Tragedia w Kaliszu. Ośmiolatek dwukrotnie dźgnięty nożem w okolice serca. Jest w ciężkim stanie

REKLAMA

8-letni chłopiec z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej jest w ciężkim stanie, w tej chwili przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej – poinformował w czwartek rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret. Chłopca zraniła prawdopodobnie jego matka.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w Kaliszu.

Przed godziną 7 kaliska policja została zawiadomiona o rannym 8-letnim chłopcu. Służby – jak powiedział kom. Witold Woźniak – wezwał ktoś z rodziny.

REKLAMA

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że chłopiec – zaatakowany nożem – ma dwie rany kłute klatki piersiowej w okolicach serca, a sprawcą jest prawdopodobnie jego 33-letnia matka. Kobieta też była ranna.

„Matka z synem trafili do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp.” – powiedział kom. Woźniak.

Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński powiedział, że kobieta jest na chirurgii. „Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo”- poinformował.

Chłopca przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp. „Dziecko z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowe trafiło do nas w stanie ciężkim. Po wykonaniu niezbędnych zabiegów przyjęto je na oddział intensywnej terapii dla dzieci” – poinformował rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret.

Na miejscu zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora. „Na ten moment trudno mówić o szczegółach zdarzenia” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

REKLAMA