„Polski Ład” gorszy niż pandemia. Konfederacja ujawnia dane o RZEZI przedsiębiorstw [VIDEO]

Dariusz Szumiło, Marta Czech, Jakub Kulesza Źródło: Twitter/Konfederacja
Dariusz Szumiło, Marta Czech, Jakub Kulesza Źródło: Twitter/Konfederacja
REKLAMA

Z badań przeprowadzonych na zlecenie rejestru dłużników BIG Info Monitor, bankructwa w bieżącym 2022 roku obawia się aż co piąta polska firma – zaalarmowała Marta Czech podczas konferencji, na której towarzyszyło jej dwóch polityków z partii KORWiN – szef koła Konfederacji Jakub Kulesza i Dariusz Szumiło.

Czech poinformowała, że „są to głównie przedsiębiorstwa mikro i małe, które zatrudniają do 49 osób”. – Chodzi głównie o branże usługowe, budowlaną, transportową – powiedziała polityk Konfederacji.

REKLAMA

Według słów Czech przedsiębiorcy obawiają się głównie zmian prawno-podatkowych. – Czytamy: tak zwany „Nowy Polski Ład” – powiedziała polityk.

– Blisko jedna trzecia odpowiada, że problemem jest inflacja wciąż rosnąca – kontynuuje Czech. – Kolejna jedna trzecia z kolei przyznaje, że jest spadek popytu. Może to byś spowodowane tak zwanym lockdownem – stwierdza prawicowa polityk.

Dariusz Szumiło z Kongresu Polskiego Biznesu i partii KORWiN wypowiedział się, jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą.

– Otóż, żeby jednoosobowe małe działalności gospodarcze, ewentualnie małe firmy, mogły się w danym środowisku rozwijać, to potrzebne są w moim odczuciu trzy rzeczy: zdrowie, zdrowy duch i odpowiednie otoczenie biznesowo-prawne. O pierwszych dwóch rzeczach nie będę się wypowiadał mimo, że rząd PiS-u w tej kwestii zdrowia i zdrowego ducha przestraszając małych przedsiębiorców zrobił lockdownem bardzo dużo złego –
mówił Szumiło.

Korwinista skupił się na tej ostatniej rzeczy. Według Szumiły przez PiS „przedsiębiorcy w Polsce postrzegani są jako cwaniacy, hochsztaplerzy, kombinatorzy i tak dalej”.

– Druga sprawa to jest to otoczenie prawne. Jako przedsiębiorca, który dwa razy otarł się o bankructwo […] za każdym razem z tego samego powodu – niewłaściwych uregulowań prawnych –
mówił wolnościowiec.

Jakub Kulesza, szef koła Konfederacji w Sejmie, członek prezydium partii KORWiN i były prezes Stowarzyszenia KoLiber stwierdził, że z najnowszych danych wynika, iż tzw. „Polski Ład” dobił więcej przedsiębiorców niż tzw. „pandemia”.

REKLAMA