Rzeź na trybunach. Nieoficjalnie: 17 osób nie żyje [FOTO/VIDEO +18]

Zamieszki podczas meczu drużyn Querataro i Atlas rozgrywanego w ramach
Zamieszki podczas meczu drużyn Querataro i Atlas rozgrywanego w ramach "Ligi MX". / foto: screen Twitter
Sobotni mecz „Ligi MX” (meksykańskiej ligi piłkarskiej – przyp. red.) pomiędzy drużynami Querataro i Atlas został zawieszony, po tym jak doszło do starć między kibicami obu zespołów, które przeniosły się na murawę Estadio Corregidaro. W wyniku starć wiele osób zostało rannych, a nieoficjalne doniesienia mówią o kilkunastu zmarłych.

Spotkanie pomiędzy drużynami Querataro i Atlas było rozgrywane w ramach 9. kolejki ligi. Drużyna gości przystępowała do niego z 7-ego miejsca w tabeli, gospodarze zaś zajmowali miejsce 12.

Zamieszki na trybunach

Goście prowadzili 1:0 po bramce Julio Furcha, jednak meczu nie udało się dokończyć. W 63. minucie kibice rzucili się na boisko, aby uniknąć bójek, które wybuchły między kibicami rywalizujących drużyn.

Przy jednobramkowym prowadzeniu Atlasu sędzia Fernando Guerrero przerwał mecz, ponieważ coraz więcej kibiców zaczęło szukać bezpieczeństwa na boisku.

Guerrero początkowo zawiesił mecz w nadziei, że zostanie przywrócony porządek, jednak starcia rozprzestrzeniały się. Po tym jak setki kibiców zalały boisko, Guerrero przerwał mecz na dobre.

Prezydent „Ligi MX” Mikael Arriola nazwał przemoc „niedopuszczalną” i obiecał „przykładne” kary dla winnych, po czym potwierdził, że pozostałe mecze ligi w ten weekend nie zostaną rozegrane.

Nieoficjalnie: 17 zmarłych

W sieci pojawiają się różne doniesienia na temat liczby poszkodowanych i ofiar. Jedne z nich mówią nawet o 17 zmarłych osobach, wedle innych nikt nie zmarł, a kilkadziesiąt osób jest rannych.

„David Medrano Felix z TV Azteca podał wstępną liczbę 17 ofiar śmiertelnych, która pozostaje nieoficjalna, ponieważ władze nie są w stanie uporać się z konsekwencjami”, czytamy na portalu news.yahoo.com.

W oficjalnym raporcie podano, że 44 osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko i żadna nie zginęła. Wedle jeszcze innego raportu, wydanego przez organ zarządzający służbami ratowniczymi, ranne zostały 22 osoby, wszyscy to mężczyźni.

Wstrząsające zdjęcia i nagrania

„Ten mecz #Queretaro vs #atlas to najbardziej szalone zamieszki piłkarskie, jakie kiedykolwiek widziałem w telewizji na żywo. Kibice #LigaMX Queretaro postanowili wtargnąć na boisko i pobić każdego, kto miał na sobie koszulkę Atlasu na całym stadionie. Kobiety i dzieci uciekają w panice”, opisuje stadionowe zdarzenia użytkownik Twittera „facundo segundo”.

Źródło: espn.com/news.yahoo.com/twitter.com