Stop segregacji sanitarnej. Sejm zdecydował ws. projektu Konfederacji

Transparent
Transparent "STOP segregacji sanitarnej!". / Źródło: NCzas
REKLAMA
Sejm odrzucił ustawę „Stop segregacji sanitarnej” autorstwa Konfederacji. Aż 436 posłów chce, by w przyszłości ewentualnie móc uzależniać prawa obywatelskie od statusu covidowego szczepienia.

Ustawa trafiła do laski marszałkowskiego w czerwcu ub.r. Pod projektem Konfederacji podpisało się kilku posłów z innych ugrupowań, dzięki czemu osiągnięto wymagane 15 podpisów.

Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy
upoważniony był poseł Artur Dziambor.

REKLAMA

– To ustawa, która nie pozwala na segregację sanitarną obywateli, która zablokuje wszelkie zakusy rządzących do tego, żeby jakkolwiek tworzyć kategorie obywatela posłusznego i obywatela nieposłusznego. Obywatela, który ma prawo w pewne miejsca wejść i obywatela, który będzie miał zakaz do tych miejsc wchodzić. Obywatela, który będzie mógł korzystać z tego, z czego korzystaliśmy dotychczas wszyscy i obywatela, który będzie ze wszystkich stron blokowany, ponieważ nie poszedł tam gdzie wszyscy powinni, zgodnie z propagandą rządu, czyli na obowiązkowe powoli szczepienia – tak ponad pół roku temu przedstawiał zarys ustawy Dziambor.

– To nie jest ustawa antyszczepionkowa. To jest ustawa, która wykłada kilka oczywistych oczywistości z Konstytucji RP! Po co zatem przekładamy ten projekt? Dlatego, że praktyka jest inna. Stworzono zjednoczony front covidowy, który nie respektuje Konstytucji – podkreślał z kolei poseł Grzegorz Braun.

Cała ustawa dostępna w tym miejscu

Sejm zagłosował ws. „Stop segregacji sanitarnej”

W środę, 9 marca Sejm rozpatrywał wniosek o dopuszczenie projektu „Stop segregacji sanitarnej” do pierwszego czytania.

Zdecydowana większość posłów nie była tym zainteresowana.

Przeciw ustawie o niesegregowaniu Polaków ze względu na status dobrowolnego szczepienia było aż 436 posłów.

Za ustawą „Stop segregacji sanitarnej” głosowało 19 posłów. Wszyscy z Konfederacji oraz posłowie Hałas, Kałużny, Siarkowska, Zawiślak (PiS), Jaros, Łośko (KO), Tyszka (Kukiz’15) oraz Girzyński i Ścigaj (PS).

Stop segregacji sanitarnej - głosowanie.

 

 

REKLAMA