Koniec ze WSZYSTKIMI restrykcjami. Oni wracają do stanu sprzed ogłoszonej pandemii

Pognieciony certyfikat covidowy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Pognieciony certyfikat covidowy - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
W piątek, 18 marca zostaną zniesione ostatnie pozostające w mocy wymogi dla podróżnych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii, które wprowadzono z powodu pandemii Covid-19. Dotyczy to też niezaszczepionych.

Decyzję ogłosił brytyjski minister transportu Grant Shapps.

„Wszystkie pozostałe covidowe wymogi podróżne, w tym formularz lokalizacji pasażera i testy dla wszystkich przylatujących, zostaną zniesione w przypadku podróży do Wielkiej Brytanii od godz. 4 rano 18 marca. Zmiany te są możliwe dzięki programowi szczepień i oznaczają większą swobodę przed Wielkanocą” – napisał Shapps na Twitterze.

REKLAMA

Wielka Brytania jako jedna z pierwszych państw na świecie wycofała się z innych covidowych wymysłów. W lutym zniesiono m.in. maski, izolacje, kwarantanny, limity – itd.

Pozostałością po pandemicznej „normalności” pozostały jeszcze restrykcje wjazdowe na Wyspy Brytyjskie. Zaszczepieni musieli wypełniać formularz lokalizacyjny, a niezaszczepieni dodatkowo okazać negatywny test na koronawirusa oraz wykonać jeden test typu PCR dwa dni po przyjeździe.

Od 18 marca także i te ograniczenia przestaną obowiązywać. W Wielkiej Brytanii wszystko wraca – przynajmniej na razie – do stanu sprzed ogłoszonej pandemii.

REKLAMA