Konfederacja chce ograniczenia rynku pracy dla Rosjan. Bosak: „Nie potrzebujemy migracji zarobkowej z państwa agresora” [VIDEO]

Poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji. Foto: PAP
Krzysztof Bosak. Foto: PAP
REKLAMA
Działania rządu w kwestii polityki migracyjnej można streścić bardzo krótko: to działania nieodpowiedzialne – ocenili na konferencji prasowej politycy Konfederacji.

Jakub Kalus przypomniał, że już jesienią ub.r. polski rząd otrzymywał od Amerykanów informacje, że bardzo prawdopodobna jest agresja Rosji na Ukrainę.

W związku z tym – w ocenie Konfederacji – do kryzysu migracyjnego można było się przygotować zdecydowanie lepiej.

REKLAMA

Zdaniem Kalusa obecna sytuacja służy wielu nadużyciom, Polska nie weryfikuje, kogo wpuszcza na swoje terytorium i rozdaje wizy każdemu chętnemu.

Działania te mogą doprowadzić do inwigilacji i destabilizacji naszego państwa – mówił Kalus.

Konfederacja: ograniczyć rynek pracy dla Rosjan

Krzysztof Bosak uważa, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę i wieloma sankcjami, Polska powinna zamknąć także rynek pracy dla obywateli Rosji.

PiS utrzymuje przepisy, zgodnie z którymi polski rynek pracy jest otwarty dla obywateli Rosji. W momencie, gdy mamy miliony uchodźców wojennych, nie potrzebujemy dodatkowej migracji zarobkowej. Nie potrzebujemy jej tym bardziej z państwa agresora – argumentował Bosak.

Przepisy, otwierające polski rynek pracy na uproszczonych zasadach dla obywateli Federacji Rosyjskiej, powinny zostać natychmiast zmienione – apeluje poseł.

Rząd PiS, prowadząc retorycznie politykę antyrosyjską, w rzeczywistości otworzył polski rynek pracy dla obywateli Rosji. Rosjanie, powołując się na ich prawa, bezpieczeństwo ich obywateli, wykorzystają pretekst do podnoszenia napięcia w stosunkach międzynarodowych. W interesie zarówno gospodarczym, jak i bezpieczeństwa Polski jest natychmiastowa zmiana tych przepisów. Dziwimy się, że rząd Morawieckiego do tego momentu nie wpadł na to sam – mówił Bosak.

Konfederacja zaprezentowała nowelizację rozporządzenia w tej kwestii. Proponuje, by Morawiecki czym prędzej tematem się zajął. Cała konferencja do obejrzenia poniżej.

REKLAMA