Zniesienie masek, kwarantanny i izolacji. Rząd wydał komunikat

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
REKLAMA
Rząd, ustami swojego rzecznika, zapowiada, że we wtorek zajmie się rekomendacją ministra zdrowia dotyczącą zakończenia covidowej kwarantanny i izolacji oraz zniesienia obowiązku noszenia maseczek.

O końcu pandemicznych wymysłów urzędnicy ministerstwa zdrowia mówią od kilku dni.

Adam Niedzielski w ubiegłym tygodniu poinformował, że koniec masek, izolacji i kwarantanny miałby nastąpić od 1 kwietnia. Tym samym niejako zwrócił się do Polaków z komunikatem, by wytrzymali jeszcze dwa tygodnie – tyle bowiem minie od ogłoszenia deklaracji do ich wejścia w życie. O ile oczywiście termin zostanie dotrzymany.

REKLAMA

Potem zapowiedzi te powtórzył rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przy czym zaznaczył, że „bardziej pewne” jest zniesienie maseczek, a izolacja i kwarantanna „też raczej powinny zniknąć z naszego życia”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Podkreślił, że ostateczną decyzję podejmie premier Mateusz Morawiecki.

Rzecznik rządu Piotr Müller, pytany w radiowej Trójce o powyższe deklaracje Niedzielskiego i spółki, poinformował, że rząd zajmie się tym na wtorkowym (22 marca) posiedzeniu.

Zapowiedział, że wkrótce można spodziewać się oficjalnych komunikatów w kwestii covidowych restrykcji, nakazów i zakazów.

Myślę, że ta rekomendacja zaraz wejdzie w życie. Decyzje kierunkowe właściwie są przyjęte, została kwestia zatwierdzenie terminu – powiedział Müller. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

REKLAMA