Śnieg. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Śnieg. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami synoptyków ostatnie dni marca przynoszą diametralną zmianę pogody, a nawet opady śniegu. W sieci pojawiają się nagrania i zdjęcia „białego puchu″, jak na razie z północy Polski.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że spodziewane jest „diametralne pogorszenie pogody″. Wszystko za sprawą niżu nacierającego do Polski znad Rosji. Synoptycy donoszą, że sprowadzi on do Polski ochłodzenie z powietrzem arktycznym.

Opady śniegu

Przed południem opady deszczu są prognozowane na Pomorzu, a także w okolicach Olsztyna. W kolejnych godzinach mniej intensywne opady mają utrzymywać się na północy kraju, najmocniej popada przy granicy z obwodem Kaliningradzkim.

REKLAMA

Popołudniu śnieg ma padać też na południowo-zachodnich krańcach Polski, w okolicach Wałbrzycha. Ciągle utrzymywać się będą opady śniegu na Warmii i Mazurach, gdzie już teraz – jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – występują utrudnienia w ruchu.

Opady śniegu utrudniają jazdę na drogach woj. warmińsko-mazurskiego – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w środę w porannym komunikacie.

Opady deszczu

Spodziewane są także opady deszczu, które nadciągają do nas znad Czech. Deszcz da się we znaki szczególnie mieszkańcom południowej części Polski. Do centralnej Polski deszcz dotrze w późnych godzinach wieczornych. Opady deszczu spodziewane są też na północy kraju.

Temperatura

W większość kraju przez cały dzień termometry pokażą kilka stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna wyniesie 3 stopnie Celsjusza dla północnej części kraju, przez 9 stopni w Centrum, do nawet 13 stopni na plusie na południu.

Źródło: PAP/meteo.imgw.pl

REKLAMA