Poczta Polska będzie… ochraniać obiekty PKP

Skrzynka pocztowa. To Poczta Polska miała być odpowiedzialna za techniczne przeprowadzenie majowych wyborów korespondencyjnych. (Fot. PAP)
Skrzynka pocztowa. (Fot. PAP)
REKLAMA
Poczta Polska wchodzi w nową branżę. Będzie ochraniać budynki i stacje kolei.

Poczta Polska wygrała przetarg ogłoszony przez PKP Intercity na „świadczenie usługi ochrony fizycznej wskazanych stacji postojowych i nieruchomości”.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, rozpoczęcie współpracy Poczty z PKP nastąpiło już 1 lutego, a umowę podpisano na 12 miesięcy.

REKLAMA

Za ochronę obiektów PKP odpowiedzialna będzie wyspecjalizowana komórka Poczty pod nazwą: Centrum Poczta Polska Ochrona (CPPO).

Dla Centrum Poczta Polska Ochrona ostatnie przetargi stanowią bardzo ważny element realizacji przyjętej strategii. Wejście w ten segment rynku i pozyskanie takiej firmy jak PKP Intercity, pokazuje naszym konkurentom, że możemy stać się w najbliższej przyszłości znaczącą firmą na rynku ochrony – powiedział Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

Poczta przekonuje, że branża ochrony fizycznej osób i mienia to coś, w co w najbliższym czasie chce wejść „mocnej”. Jak czytamy w komunikacie, oferty ochrony „skierowane są zarówno do dużych, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych, wymagających specjalistycznych uprawnień i wyspecjalizowanej kadry”.

REKLAMA