Obrazek ilustracyjny/ Burger King/Fot. Jonatan Svensson Glad, CC-BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
Obrazek ilustracyjny/ Burger King/Fot. Jonatan Svensson Glad, CC-BY-SA 4.0, Wikimedia Commons
REKLAMA
Skandaliczna akcja jednej z sieci fast-food. Burger King w Hiszpanii wykorzystał Wielki Tydzień, żeby obrażać katolików. Stworzył obrazoburczą kampanię reklamową m.in. wegetariańskiego burgera. Hiszpańscy katolicy rozpoczęli bojkot. Ostatecznie sieć musiała wycofać się z kampanii i przeprosić.

Burger King postanowił wykorzystać symbolikę Wielkiego Tygodnia do swoich celów. Na hiszpańskich ulicach pojawiły się billboardy i plakaty z bluźnierczymi reklamami. Umieszczono tam słowa Jezusa wypowiedziane podczas Ostatniej Wieczerzy. Miało to wypromować… wegetariańskiego hamburgera.

„Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Który nie ma mięsa” – można było przeczytać w reklamach. Na innych natomiast umieszczono hasło „ciało z mojego ciała” – z tym, że słowo „ciało” zastąpiono „warzywem”.

REKLAMA

Hiszpańscy katolicy nie przeszli jednak obojętnie obok tej profanacji. W mediach społecznościowych zainicjowali akcję #BoicotBurgerKing. Powstała też petycja w serwisie CitizenGO.

„Urągają Eucharystii i śmierci Chrystusa w najświętszym dla chrześcijan czasie. Wykorzystują Wielki Tydzień, aby rozpocząć obraźliwą kampanię skierowaną do milionów wierzących w celu uzyskania rozgłosu i zarobienia pieniędzy. Czas zareagować bojkotem Burger Kinga” – napisano w niej.

Autorzy petycji zaznaczyli, że „pieniądze to jedyna rzecz, którą te firmy rozumieją i dopiero po bojkocie zaczną szanować chrześcijan i Jezusa Chrystusa tak, jak na to zasługują”.

„Nie ma niczego, czego firma obawia się bardziej niż obywatele mobilizujący się przeciwko niej” – dodano.

Już w dwa dni po uruchomieniu petycji podpisało ją 26 tys. osób.

Źródło: catholicnewsagency.com

REKLAMA