To już oficjalnie. Elon Musk kupił Twittera

Elon Musk / Fot. Flickr
Elon Musk / Fot. Flickr
REKLAMA
To już oficjalnie. Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów. Miliarder wielokrotnie potępiał próby moderowania treści w serwisie.

Rada nadzorcza Twittera jednogłośnie przyjęła ofertę Muska dotyczącą zakupu platformy społecznościowej za kwotę 44 miliardów dolarów – poinformowała spółka w poniedziałek.

„Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym rynkiem miejskim, na którym dyskutuje się o sprawach istotnych dla przyszłości ludzkości″ – przekazał Musk w oświadczeniu. – „Chcę także uczynić Twittera lepszym niż kiedykolwiek, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako otwarte źródło, aby zwiększyć zaufanie, pokonując boty spamujące i uwierzytelniając wszystkich ludzi″.

REKLAMA

„Twitter ma ogromny potencjał – nie mogę się doczekać współpracy z firmą i społecznością użytkowników, aby go uwolnić″ – podkreślił Musk.

„Na tym polega wolność słowa”

„Mam nadzieję, że nawet moi najgorsi krytycy pozostaną na Twitterze, bo na tym polega wolność słowa” – napisał w poniedziałek na Twitterze Musk.

Źródło: NBC News/Twitter

REKLAMA