Dziambor krótko do rzecznika Niedzielskiego: za kłamstwa powinien…

Poseł Artur Dziambor, Konfederacja. (Fot. PAP)
Poseł Artur Dziambor. (Fot. PAP)
REKLAMA
Ministerstwo zdrowia nie będzie komentować zawiadomienia Konfederacji do prokuratury na Adama Niedzielskiego twierdząc, że „nie zasługuje na komentarz” działalność osób, które podważały istnienie COVID-19. Artur Dziambor uważa, że rzecznik resortu za kłamstwa powinien odejść.

Konfederacja poinformowała, że składa zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra Niedzielskiego.

Jak wskazano, Polska – decyzją Niedzielskiego – zamówiła mnóstwo niepotrzebnych covidowych szczepionek narażając skarb państwa na wielomiliardowe straty.

REKLAMA

Polska zamówiła w sumie 205 milionów dawek szczepionki, czyli średnio ponad pięć na każdego obywatela. Tymczasem dotychczas wykorzystano ich 54 mln. Program szczepień stanął, więc reszta jest po prostu zbędna.

Gdy dotychczas dyskutowaliśmy o tym, gdzie znikają pieniądze, które wyrzuca PiS w błoto, to mówiliśmy o 70 milionach złotych na „wybory kopertowe”, które się nie odbyły, czy o dwóch zaledwie miliardach złotych, które wywalane są na propagandę w Telewizji Polskiej. Dzisiaj mamy do czynienia z dziesięcioma-dwunastoma miliardami złotych, które zostaną wpuszczone do zlewu, najprawdopodobniej, jeżeli do tego wszystkiego dojdzie – uzasadniał pozew Konfederacji przeciwko Niedzielskiemu Dziambor.

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, w krótkim komentarzu dla interia.pl, tak skomentował pozew Konfederacji:

Nie komentujemy wystąpień osób, które przez ostatnie dwa lata podważały rozum, podważając istnienie COVID-u, a swoimi działaniami zniechęcały do szczepień, czym igrały z życiem ludzkim. Działalność tych osób nie zasługuje na żaden komentarz – czytamy w odpowiedzi rzecznika Niedzielskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Konfederacja składa zawiadomienie do prokuratury na Niedzielskiego. Resort komicznie odpowiada

Na te retoryczne sztuczki zareagował Artur Dziambor.

„Proszę przekazać rzecznikowi ministerstwa zdrowia, że nie tylko nigdy nie podważałem istnienia C-19, ale w dodatku trafiłem z tą chorobą do szpitala, miesiącami leczyłem powikłania, a na koniec jeszcze się szczepiłem zgodnie z zaleceniami. Za jego kłamstwa powinien stracić stanowisko” – odpowiedział na Twitterze Dziambor.

REKLAMA