Bosak OSTRO o polityce rządu ws. wojny na Ukrainie. „Płacić za to będą polscy obywatele” [VIDEO]

Krzysztof Bosak/Fot. screen Polsat News
Krzysztof Bosak/Fot. screen Polsat News
REKLAMA
Gościem Bogdana Rymanowskiego w Polsat News i Interii był m.in. poseł Krzysztof Bosak. Polityk Konfederacji wskazał, że koszty polityki rządu warszawskiego wobec wojny na Ukrainie ponoszą polscy obywatele.

Krzysztof Bosak podkreślał, że polscy politycy powinni zająć się problemami, z jakimi muszą mierzyć się Polacy. Wśród konsekwencji polityki rządu warszawskiego w kontekście wojny na Ukrainie wymienił drożyznę, inflację, problemy z kredytami oraz „na jesieni być może brak gazu”. Kolejnym problemem, w ocenie posła Konfederacji jest to, że „premier Morawiecki ma już problemy z zadłużaniem”.

– Okazuje się, że rynki coraz mniej chętnie chcą pożyczać państwu polskiemu – wskazał. Dalej wśród problemów wymieniał możliwe bezrobocie. – Już mamy pierwsze zaczątki tego, że chętnych do pracy jest więcej – wskazał.

REKLAMA

– Czy ja dobrze pana rozumiem, że polskie władze powinny zmienić swoją politykę wobec wojny na Ukrainie, dlatego że koszty tej wojny będą bardzo dotkliwe dla Polaków? – dociekał Rymanowski.

– Przede wszystkim te koszty ktoś powinien zacząć liczyć. Panie redaktorze, proszę zwrócić uwagę, że gdyby Polsat chciał podać koszty polskiej polityki wobec wojny na Ukrainie, to ich nie poda, dlatego że obecnie ani jeden ośrodek w kraju nie odważył się zrobić w tej sprawie żadnych wyliczeń – wskazał Bosak.

Dopytywany, czy mówi o kosztach finansowych polityk Konfederacji odparł: „Mówię o kosztach dozbrajania Ukrainy, mówię o kosztach utrzymania uchodźców, które znamy wyłącznie z przecieków z korespondencji z Komisją Europejską, mówię o prognozach tego, co będzie dalej, mówię o kosztach wzrostu cen gazu i odcięcia dostaw ropy i gazu z Rosji”.

– Wychodzimy przed szereg, jesteśmy państwem prowadzącym najbardziej radykalną w kontekście Rosji politykę w Unii Europejskiej, a płacić za to będą polscy obywatele. Rząd, można by powiedzieć, realizuje swoje wizje – nie na koszt budżetu, ale na koszt obywateli, zakładając, że obywatele nie będą mieli żadnego innego wyboru, jak zacisnąć zęby i ponieść te koszty – skwitował Krzysztof Bosak.

REKLAMA