Kontrowersyjny wpis Korwina: „Nie chcę klęski Ukrainy, bo…” [FOTO]

Janusz Korwin-Mikke Źródło: PAP
Janusz Korwin-Mikke Źródło: PAP
REKLAMA
Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, lider Konfederacji i założyciel „Najwyższego Czasu!”, napisał w mediach społecznościowych, z jakiego powodu popiera Ukrainę w wojnie z Rosją.

Janusz Korwin-Mikke od początku wojny rosyjsko-ukraińskiej utrzymuje, że w tym konflikcie stoi po stronie Ukrainy. Mimo to, wiele z jego wypowiedzi i wpisów zostało uznanych za kontrowersyjne. Wszystko przez charakterystyczny styl prezesa, który nie ogląda się na poprawność polityczną.

Również i ten wpis Janusz Korwin-Mikkego może zostać odebrany za kontrowersyjny, choć prezes jasno pisze, że popiera Ukrainę i wyjaśnia dlaczego.

REKLAMA

– Ja nie chcę klęski Ukrainy, bo taki jest interes III RP – pisze na Twitterze najstarszy poseł Konfederacji.

Dalej Korwin-Mikke wyjaśnia: – Uczuciowy Polak popiera Ukrainę bo 1) jest słabsza 2) została napadnięta 3) nienawidzi Rosji. A przeciętny Polak popiera stronę słabszą, bo wojna potrwa wtedy dłużej, i jak Rosjanie wytłuką połowę Ukraińców, a Ukraińcy połowę Rosjan – to będzie ale znakomicie!!.

Co ciekawe, za ten wpis w komentarzach Janusza Korwin-Mikke atakują zarówno internauci prorosyjscy, jak i ci z flagami Ukrainy w profilach…

REKLAMA