Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA
Robert Lewandowski. Foto: PAP/EPA
Robert Lewandowski potwierdził na antenie telewizji Sky, że nie przedłuży obowiązującego do czerwca 2023 roku kontraktu z Piłkarz Bayernem Monachium. Nie wykluczył też odejścia jeszcze tego lata.

Lewandowski zdobył w sobotę 14 maja 35. bramkę w wyjazdowym meczu z VfL Wolfsburg (2:2) na zakończenie sezonu 2021/22 i po raz siódmy w karierze został królem strzelców Bundesligi.

Możliwe jednak, że był to ostatni mecz Polaka w barwach Bayernu, w którym występuje od 2014 roku i z którym osiem razy został mistrzem Niemiec.

„To prawda, że kontrakt mam ważny jeszcze przez rok. Ale powiedziałem, że musimy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla obu stron. Poczekamy i zobaczymy, co się wydarzy” – powiedział po spotkaniu 33-letni napastnik.

Michalkiewicz. The Movie

W mediach pojawiały się informacje, że Polak powiedział już kierownictwu klubu, że nie przedłuży tej umowy. Potwierdził to dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic, który wykluczał jednak możliwość, że Lewandowski opuści klub tego lata.

Telewizja Sport1 poinformowała, że agent kapitana reprezentacji Polski Pini Zahavi porozumiał się już w sprawie warunków kontraktu z Barceloną. Lewandowski miałby podpisać z „Dumą Katalonii” trzyletnią umowę.

Jednak w tej sprawie muszą się dogadać również kluby, a Salihamidzic mówił przed sobotnim meczem, że żadne rozmowy się nie toczyły.

„Powiedziałem mu, że kiedy wpłynie oferta, będziemy musieli się nad nią zastanowić – także dla dobra drużyny. Obie strony muszą myśleć o swojej przyszłości. Nic więcej nie mogę powiedzieć” – dodał Polak.

Źródło: PAP