Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

W Szwecji wpadli na pomysł wprowadzenia przymusu żywienia wegańskiego seniorów. W Hässleholm taki przymusowy weganizm wprowadzono w domach spokojnej starości. Mięso mielone ma być zastąpione soją dla „zmniejszenia presji klimatycznej”.

Można się zastanawiać, czy taka zmiana żywieniowa w przypadku osób w podeszłym wieku, które przez całe życie mięso jednak jadły, nie jest przy okazji sposobem na nowy rodzaj… eutanazji?

„Postępaki” łączą tu „przyjemne” z dla siebie „pożytecznym”. Jest bowiem „ochrona klimatu”, „walka z przeludnieniem planety”, czy wreszcie „promocja wegetarianizmu”. Trzy w jednym.

Jak podaje „Norra Skane” w domach opieki np. mięso mielone jest obecnie zastępowane substytutem z pszenicy i warzyw, „aby zmniejszyć presję klimatyczną w gminie”.

Michalkiewicz. The Movie

Jednak na szczęście nie nie wszyscy w tej gminie ze Scanii zwariowali.

„To jest wbrew wszystkiemu, za czym się opowiadamy. Żywienia naszych seniorów nie należy poświęcać dla histerii szwedzkiego rządu na rzecz celów klimatycznych ”- komentowała ten pomysł radna miasta Hanna Nilsson z partii Szwedzkich Demokratów (SD).

Z tym, że jej partia jest zaliczana do „skrajnej prawicy”, więc pewnie w kraju „świętej” Grety Thunberg nie posłuchają.