W pełni zaszprycowana premier Nowej Zelandii zakażona koronawirusem

Jacinda Ardern/Fot. screen
Jacinda Ardern/Fot. screen nzherald.co.nz
REKLAMA
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, podczas gdy jej rząd przygotowuje się do bardzo ważnego tygodnia w parlamencie.

Premier Nowej Zelandii uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa i będzie musiała pozostać w izolacji przez kolejny tydzień.

Jacinda Ardern, która jest w pełni zaszczepiona, w piątek wieczorem uzyskała wynik „słabo pozytywny”.

REKLAMA

Jednak kiedy w sobotę rano ponownie poddała się testowaniu, wynik szybkiego testu na obecność antygenów był jednoznacznie pozytywny, mimo, że objawy choroby były umiarkowane – poinformowało jej biuro w oświadczeniu.

Premier pozostanie w izolacji do 21 maja. Jak podano, przebywa w niej od niedzieli, kiedy to jej partner przeszedł testy na obecność wirusa.

Obecne przepisy w Nowej Zelandii stanowią, że należy odizolować się na siedem dni, jeśli u kogoś z domowników wystąpi dodatni wynik testu na koronawirusa.


Zobacz także: Wraca normalność? Ten kraj znosi obowiązek na COVID-19 dla pracowników wybranych sektorów


Ardern podzieliła się informacją o pozytywnym wyniku testu na swoim koncie na Instagramie. „Pomimo wszelkich starań niestety dołączyłam do reszty mojej rodziny i uzyskałam pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19” – poinformowała premier.

W swoim wpisie odniosła się także do planów swojego rządu na nadchodzący tydzień.

„W tym tygodniu dzieje się wiele ważnych rzeczy dla rządu – w poniedziałek premiera naszego planu redukcji emisji, a w czwartek – budżetu. Żałuję, że nie będę mogła być tam osobiście, ale pozostanę w bliskim kontakcie z zespołem i podzielę się pewnymi spostrzeżeniami” – napisała.

„Wszystkim innym osobom izolującym się lub zmagającym się z COVID życzę, abyście dbali o siebie” – dodała.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Jacinda Ardern (@jacindaardern)

Źródło: news.com.au/reuters.com/instagram

REKLAMA